Köprü ve Otoyol Gişelerinde İş Yavaşlatma Eylemi Sona Erdi

Köprü ve Otoyol Gişelerinde İş Yavaşlatma Eylemi Sona Erdi

Köprü ve Otoyol Gişelerinde Çalışanların, Fiili Hizmet Zammı, Çalışma Koşullarının İyileştirilmesi ve Ücret Konularındaki Taleplerini Gündeme Getirmek Amacıyla Başlattıkları İş Yavaşlatma Eylemi Sona Erdi.

Köprü ve Otoyol Gişelerinde İş Yavaşlatma Eylemi Sona Erdi

Köprü ve otoyol gişelerinde çalışanların, fiili hizmet zammı, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve ücret konularındaki taleplerini gündeme getirmek amacıyla başlattıkları iş yavaşlatma eylemi sona erdi.

Otoyol gişeleri ile İstanbul Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü gişelerinde KESK'e bağlı Yapı-Yol Sen'in başlattığı iş yavaşlatma eylemi, FSM Köprüsündeki Karayolları binasında, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan, KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul ve Yapı-Yol Sen Genel Başkanı Bedri Tekin'in görüşmesinin ardından, açıklandığı gibi saat 16.30'da sona erdi.

FSM Köprüsünde saat 15.00 sıralarında başlayan eylem nedeniyle köprüde uzun kuyruklar oluştu.

Eylemlerin sona erdirilmesinin sağlandığı görüşmede Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Erbakan, eylemin kamuda ses getirdiğini ifade ederek, köprülerin en hassas yerler olduğunu, buralarda vatandaşların sıkıntı çekmesinin doğru olmadığını belirtti.

Köprülerde bu tür bir eylemin doğru olmadığını kaydeden Erbakan, sendika yöneticilerinin de bu konuda anlayışlı olduğunu söyledi.

Hükümetin memurlarla ilgili çalışmalarının halen devam ettiğini anımsatan Erbakan, ''Ancak elimizdeki imkanlar bunlar. Hepimiz ekonominin içindeyiz. Onun için makul bir seviyede beklemekte yarar var. Samimiyetle söylüyorum, elimizden geldiği kadar gayret sarf ediyoruz. Siz de buna şahitsiniz'' dedi.

Teknik personelin durumunun iyileştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini bildiren Erbakan, ''Onun için bugün burada, bu arkdaşlarımızı da fazla zorlamadan... Vatandaşa çektirdiğimiz sıkıntı bize yansır, sizlere yansır. Hiç bir şekilde böyle bir yere gidemeyiz, ama ben sizlerden bu anlayışı da bekliyorum'' diye konuştu.

Çalışanlardan köprüde eyleme hiç başlamamalarını isteyen Erbakan, ''Ne zaman isterseniz benimle görüşme imkanı var. Ben de bana aktarılan konuları her zaman Bakan'a iletiyorum. Gelecek hafta Bakan'ı ziyaret ederiz, sorunları tekrar aktarırsınız, ona göre de bir çalışma içine gireriz'' şeklinde konuştu.

KESK Genel Başkanı Tombul da gişe memurlarının sorunlarının zaman zaman insanlık dramı haline geldiğini, bazı sorunların Bakanlık tarafından doğrudan çözülebileceğini kaydetti.

Tombul, ''Bizim yurttaşlara sıkıntı vermek gibi bir amacımız yok. Arkadaşlarla, eylemi en kısa zamanda bitirmeyi görüşeceğiz'' dedi.

Yapı-Yol Sen Genel Başkanı Bedri Tekin de taleplerini anlatarak, sorunların aralık ayına kadar çözülmesini istedi. Tekin, pazartesi günü Ankara'ya giderek, Bayındırlık ve İskan Bakanlığını ziyaret edeceklerini ifade etti.

Tekin, üyelere Müsteşar Erbakan ile yaptıkları görüşmeyi anlatarak, sorunların çözümü için Aralık ayına kadar Bakanlık ile ortak çalışma yapacaklarını söyledi. Tekin, ''Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile iktidara aralık ayına kadar süre veriyoruz'' dedi.

Kaynak: AA