Köpeğin Vefası Görenleri Duygulandırdı
Haberler » Güncel » Haber

Köpeğin Vefası Görenleri Duygulandırdı

Otomobil Çarparak Ölen Köpeğe, Arkadaşı Olan Başka Bir Köpek Saatlerce Başucunda Bekleyerek Sahip Çıktı. Köpeğin Bu Davranışı Görenleri Şaşırttı.

Köpeğin Vefası Görenleri Duygulandırdı

Otomobil çarparak ölen köpeğe, arkadaşı olan başka bir köpek saatlerce başucunda bekleyerek sahip çıktı. Köpeğin bu davranışı görenleri şaşırttı.

Kocaeli'nde bir köpeğin vefası görenleri hayrete düşürdü. Bir aracın çarpmasıyla ölen arkadaşını saatlerce başında bekleyerek korumaya çalışan Seter cinsi köpek, vefanın ve dostluğun ne olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Yoldan geçen vatandaşların şaşkın bakışları altında bekleyen köpek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü ve Zabıta ekiplerince hayvan barınağına yerleştirildi.

Aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden arkadaşının yanından ayrılmayan bir köpeğin otoyolda beklediği haberini alan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü ile Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri olay yerine hemen ulaştı.

HAYVAN BARINAĞINDA BAKIMA ALINDI

Duyarlı vatandaşların ihbarı ile yol kenarındaki köpeğe ulaşan ekipler, ilk önce tekrar bir araba çarpma vakasının olmaması için köpeği güvenli bir yere aldı. Ölen köpek ekipler tarafından gömülürken diğer köpek modern hayvan barınağına götürüldü. Bakımı yapılan köpeğin tasmasının olması dikkatleri çekti. Köpeğin sahibi bulunana kadar hayvan barınağında tutulacağı bildirildi.

HASTA KÖPEĞİN DE BAŞINDAN AYRILMADI

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber, Seter cinsi köpeğin sahibinin Büyükşehir Belediyesi'ne ulaşması halinde kendilerine vereceklerini ifade etti.

Fatma Dilber köpeğin olaydan çok etkilendiğini kaydederek, "Hayvan Barınağı'nda hastalanan bir köpeğin de öleceğini düşünerek onun yanından da ayrılmadı. Veteriner hekimlerimiz ile gereken bakımı yapıyoruz. Şu anda yaşadığı olumsuz olaydan kurtulmuş durumda." diye konuştu.