Konyaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner: " Ligde Kalmayı Garantiledik"

Turkcell Süper Lig'de Bu Hafta Kendi Evinde Gaziantepspor'u Konuk Eden Konyaspor Sahadan 1 Puanla Ayrıldı.1 -1 Eşitlikle Sonuçlanan Maçın Ardından Konyaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner Ligde Kalmayı Garantilediklerini Söyledi.

Konyaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner: 'Ligde Kalmayı Garantiledik

Turkcell Süper Lig'de bu hafta kendi evinde Gaziantepspor'u konuk eden Konyaspor sahadan 1 puanla ayrıldı.1-1 Eşitlikle sonuçlanan maçın ardından Konyaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner ligde kalmayı garantilediklerini söyledi.

Süper Lig'de son haftaya yaklaşırken Konyaspor ligde kalma yolunda önemli avantaj elde etti. Kendi evinde Gaziantepspor'la karşılaşarak 1-1 berabere kalan Konyaspor, aldığı 1 puanla koltuğunu sağlamlaştırdı.

Sağanak yağmura rağmen oynan maç boyunca taraftalar Konyaspor'u ayakta dektekledi. Maçın 86. dakikasında 1-0 öne geçen Konyaspor, 90. dakikada Özgür'ün gölünü engelleyemeyince 3 puanı kaybederek 1 puanla yetindi.

Maçın ardın bir açıklama yapan Konyaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner, aldıkları puan sayesinde ligde kalmayı garantilediklerini dile getirdi. Maç boyunca disiplinli bir oyun sergilediklerini anlatan Çetiner: "Topun hep kendilerinde kalmasını sağlayarak rakibe pozisyon vermedik. Aldığımız bir puanla ligde kalmayı garantiledik, hayırlı olsun. Oyuncularımı, gösterdikleri disiplin, kararlılık ve çalışma temposu nedeniyle kutluyorum'' dedi.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam ise seyir zevki yüksek bir maç izlediklerini ifade etti. Sağlam, maçın 70. dakikaya pas yüzdelerinin çok yüksek olduğunu vurgulayarak;" Bu dakikadan sonra iki takımın da temposu düştü. Tempo'nun düşmesinin ardından da son bölümde goller geldi. Seyir zevki fena olmayan bir maçtı. İki takım oyuncularını da kutluyorum'' diye konuştu.