Konyaspor Olağanüstü Genel Kurulu Çoğunluk Sağlanamayınca Ertelendi

Konyaspor'da Bugün Gerçekleştirilmesi Gereken Olağanüstü Genel Kurul, Yeterli Çoğunluk Sağlanamadığı İçin 1 Hafta Sonraya Ertelendi.

Konyaspor Olağanüstü Genel Kurulu Çoğunluk Sağlanamayınca Ertelendi

Konyaspor'da bugün gerçekleştirilmesi gereken olağanüstü genel kurul, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 1 hafta sonraya ertelendi.

Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenmesi planlanan genel kurula Konyaspor delegesi 782 kişiden sadece 36'sının katılması nedeniyle kongre, tüzük kurallarına göre ertelendi. Konyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Oğuz yaptığı açıklamada, yapılan genel kurul tüzüğü gereği ilk toplantıda üçte iki çoğunluk sağlanması gerektiğini belirterek, "Bugün üçte iki çoğunluk sağlanamadı. Bir hafta sonra çoğunluk aranmaksızın olağanüstü genel kurulumuzu yapacağız. O zamana herkesi bekliyoruz. Şimdiden hayırlı olsun" dedi.

Konyaspor Başkan adayı Bahattin Karapınar ise, resmi bir açıklaması olmamasına rağmen Konyaspor başkanlığına aday olduğunu ifade ederek, "Önümüzde bir haftalık bir süreç var. Konyaspor'u yönetebilecek iyi bir liste oluşturulması gerekiyor. Konyaspor'un menfaatleri doğrultusunda ne yapılması gerekiyorsa yapılır. Ben şahsım adına buna hazırım. Konyaspor'un bundan sonra Konya'yı en iyi şekilde temsil edebilmesi için çok güçlü bir yapıya kavuşturulması gerekir. Benim bu süreçte bir ön hazırlığım oldu. Şu an için listemi hazırlamış değilim. Fakat kafamda belirli isimler var" diye konuştu.

Konyaspor başkanlığına iki aday olduğunu hatırlatan Bahattin Karapınar, "Bütün kamuoyu tarafından benim ne yaptığım ve ne yapacağım az çok bilinmektedir. Ben bir futbol adamıyım. Futbolun içinden gelmeyim. Futbol kulübünün nasıl yönetileceğini az çok biliyorum. Dolayısıyla ben çok iyi bir Konyaspor vaat ediyorum. Konyaspor belki 3 yıl sonra hiçbir kurum ve kuruluşa muhtaç olmadan yönetilebilir hale gelecektir. Ben Konyaspor'u yönetmeye talibim" şeklinde konuştu.

Genel kurul sonrası Konyaspor başkan adayları Bahattin Karapınar ile Mehmet Ali Kuntoğlu basın mensuplarına poz verdi.

(BÇ-FM-CC-S)