Konyaspor ile Ankaraspor 10. Randevuya Çıkıyor

Konyaspor ile Ankaraspor, Yarın Turkcell Süper Ligi'nde Oynanacak Maçta 10. Kez Karşı Karşıya Gelecek. İki Takım Arasında Bugüne Kadar Oynanan 9 Maçta Her İki Takımda 2 Galibiyet Alırken, 5 Maçta Taraflar Birbirlerine Üstünlük Sağlayamadı.

Konyaspor ile Ankaraspor 10. Randevuya Çıkıyor

Konyaspor ile Ankaraspor, yarın Turkcell Süper Ligi'nde oynanacak maçta 10. kez karşı karşıya gelecek. İki takım arasında bugüne kadar oynanan 9 maçta her iki takımda 2 galibiyet alırken, 5 maçta taraflar birbirlerine üstünlük sağlayamadı.

Turkcell Süper Lig'in 3. haftasında Ankara'da oynanacak maçta Konyaspor ile Ankaraspor, 10. kez karşı karşıya gelecek. 29 Eylül 2002 tarihinde Ankara'da oynanan ve 0-0'lık beraberlikle sona eren karşılaşmayla başlayan rekabette, her iki takım için eşitlik söz konusu. İki takım arasında bugüne kadar oynanan 9 maçta Konyaspor ve rakibi Ankaraspor 2 galibiyet alırken, 5 maç ise beraberlikle sona erdi. Konyaspor, bu maçlarda 13 gol atarken, Ankaraspor rakibine 12 golle cevap verdi. İki ekip arasında oynanan

karşılaşmalarda en farklı skoru Ankaraspor elde etti. Geçen sezon Ankara'da oynanan maçta Ankaraspor rakibini 4-2 mağlup ederek en farklı skoru elde ederken, en çok gol atılan maç oldu. Bu maçlarda en fazla süre görev alan, Ankaraspor'da sezon başında Fenerbahçe'ye transfer olan Vederson olurken, Konyaspor'da ise başarılı savunma oyuncusu Ömer Gündostu oldu.

(BÇ-FM-İK-CC-S)