Konyaspor, Eto'o İçin Tff'ye Başvuracak

Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Samuel Eto'o'nun Antalyaspor karşılaşmasında uygunsuz davranışta bulunduğu iddiasına ilişkin, "Antalyasporlu yöneticilerin geçen hafta içinde ortamı germek, tansiyonu yükseltmek için ortaya attıkları sorumsuz, mesnetsiz, belgesiz iftiralarını TFF'ye taşıyoruz." ifadesini kullandı.

Konyaspor, Eto'o İçin Tff'ye Başvuracak

Baydar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Antalya Stadı'ndaki  Antalyaspor-Atiker Konyaspor maçından sonra futbolcuları Eto'o'nun sahadan  ayrılırken rakip takım taraftarlarına uygunsuz davranışta bulunduğu iddialarını  değerlendirdi.

Söz konusu iddiaların asılsız olduğunu ifade eden Baydar, konuyla  ilgili Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) başvuracaklarını belirterek şunları  kaydetti:

"Antalyasporlu yöneticilerin geçen hafta içinde ortamı germek,  tansiyonu yükseltmek için ortaya attıkları sorumsuz, mesnetsiz, belgesiz  iftiralarını TFF'ye taşıyoruz. Hazırladığımız dosya gün bitiminde ilgili  kurullara iletilecek. Kritik maç öncesi bu stratejiyle futbolcumuz Samuel Eto'o  ve takımıza karşı organize nefret tohumları ekilmiştir. Bu provokasyonun amacı  belliydi, takımımızın ve oyuncumuzun performansını etkilemek. Bir hafta boyunca  Eto'o üzerinden yapılan hadsiz açıklamalar, yeni algı operasyonlarıyla devam  ediyor. Camiamızı bu şekilde karalamaya çalışanlara hukuk nezdinde gereken cevap  verilecektir."

TFF ve Etik Kurulunun, konuyu en ince ayrıntısına kadar inceleyeceğine  inandıklarını vurgulayan Baydar, "Hiç kimse elinde kesin bilgi ve belgeler  olmadan bir kulübü ve futbolcuyu zan altında bırakamaz, karalayamaz, iftira  atamaz. Her fırsatta bu yola tevessül edenler için ilgili kurulların değerli  üyelerinin adaletli şekilde konuyu ele alıp emsal bir karar vereceğine  inanıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Skorer