Konya: Tadım Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe Ülker, Beşiktaş Cola Turka'yı 88-63 Yenerek Gruptan Çıktı

Türkiye Basketbol Federasyonu (Tbf) Tadım Türkiye Kupası Grup Eleme Karşılaşmasında Beşiktaş Cola Turka'yı 86-63 Yenen Fenerbahçe Ülker, Gruptan Çıkmayı Başardı.

Konya: Tadım Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe Ülker, Beşiktaş Cola Turka'yı 88-63 Yenerek Gruptan Çıktı

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Tadım Türkiye Kupası Grup Eleme karşılaşmasında Beşiktaş Cola Turka'yı 86-63 yenen Fenerbahçe Ülker, gruptan çıkmayı başardı.

Fenerbahçe Ülkerli oyuncu Oğuz Savaş, zor bir maç oynadıklarını belirterek, "Biz bu maçın final havasında geçeceğini düşünüyorduk. Nitekim de öyle oldu. Atmosfer olsun, taraftarımız olsun güzel bir ortam vardı. Farklı bir galibiyet elde ettik. Lige başlamadan önce bizim açımızdan iyi bir moral oldu. İnşallah bu moralle iyi bir sezon geçiririz" dedi.

Sarı-lacivertli bir diğer oyuncu Mirsad Türkcan ise, zorlu bir derbi maçı oynadıklarını kaydederek, "Biz yeni bir takımız. Yavaş yavaş birbirimize alışıyoruz. Çok iyi mücadele ettik. Bunun arkasından da farklı galibiyet elde ettik. Bütün takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bundan sonra Türkiye Ligi'nde yolumuza devam etmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Sarı-lacivertli ekibin milli oyuncularından İbrahim Kutluay da, Beşiktaş gibi güçlü bir rakibi 26 sayı farkla yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, "Maçın büyük bölümünde üstün olan taraf bizdik. Maçın her saniyesinde mücadelemizi ön planda tuttuk. Gerek hücumda gerek savunmada paylaşarak oynadık. Maçın sonunda da böyle farklı galibiyeti bekliyorduk. Çünkü onlardan daha kaliteli takım olduğumuza inanıyorum. Bugün elde ettiğimiz galibiyetle gruptan çıkmış olduk. Bundan sonraki hedefimiz, daha iyi basketbol oynayıp, oynadığımız her maçı kazanmak. Ligde zor rakipler var. Başarılı olmak için her maçı aynı konsantrasyon aynı istek ve arzuyla oynamak lazım. Tüm Fenerbahçeliler olarak önümüzdeki günlerde daha iyi olacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.