Konya: Sü Veteriner Fakültesi AB Yolunda İlerliyor

Konya: Sü Veteriner Fakültesi AB Yolunda İlerliyor

Selçuk Üniversitesi (Sü) Veterinerlik Fakültesi, Üye Olduğu Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği (Eaeve) ile Akreditasyon Sürecinde Kurumların ve Vatandaşların Desteğini Bekliyor.

Konya: Sü Veteriner Fakültesi AB Yolunda İlerliyor

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veterinerlik Fakültesi, üye olduğu Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) ile akreditasyon sürecinde kurumların ve vatandaşların desteğini bekliyor.

Konuyla ilgili Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi'nde düzenlenen toplantıya Konya Valisi Atilla Osmançelebioğlu, SÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, SÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Durgun ve davetliler katıldı. Akreditasyon çalışmaları hakkında bilgi veren SÜ Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Semacan, fakültelerinin EAEVE kriterlerine ve Bologna ölçütlerine göre eğitim verdiğini belirterek, "Erasmus ve Socrates programları kapsamında fakültemizden öğrenciler ve öğretim üyeleri AB ülkelerine gitmektedir. EAEVE'ye üye olduğumuz için öğrencilerimiz mezun olduktan sonra mesleklerini AB ülkelerinde icra edebileceklerdir. Üniversitemizin Dünya Üniversite Birliği'ne akreditasyon sürecini hızlandırılacaktır. Ayrıca şehrimizde tarım ve hayvancılık sektörünün AB standartlarında üretim yapmaları sağlanacaktır" dedi.

Konya Valisi Atilla Osmançelebioğlu ise, Veteriner Fakültesi'nin Türkiye'de ilk defa EAEVE'ye üye olan bir fakülte olmasının Konya'daki hayvancılık sektörü açısından oldukça olumlu bir gelişme olduğunu belirtti.

Kaynak: İHA