Konya Ramazan Bayramı'na Hazır
Haberler » Yerel » Konya Ramazan Bayramı'na Hazır - Haber

Konya Ramazan Bayramı'na Hazır

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı'nda şehirde herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli hazırlıkları yaptı.

Konya Ramazan Bayramı'na Hazır

Büyükşehir Belediyesi, 'nda şehirde herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli hazırlıkları yaptı.

Bayram süresince pazar tarifesiyle hizmet verecek olan toplu ulaşım araçları, bayramın birinci günü ücretsiz, ikinci ve üçüncü günü yüzde 50 indirimli olacak. Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, vatandaşların bayram ziyaretlerini rahat geçirmelerini sağlamak amacıyla tüm tedbirleri aldı.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, vatandaşların mezar ziyaretlerini huzur içinde gerçekleştirmeleri için temizlik çalışmalarını yaptı, güvenlik tedbirlerini artırdı. Çevre ekipleri, bayram süresince hava ve gürültü kirliliği ile ilgili her türlü şikayete cevap verecek. Temizlik ekipleri ise kaldırım, yol, altgeçit ve bariyer temizleme araçları ile şehir merkezinde temizlik hizmetlerini gerçekleştirecek. Ayrıca, bayram süresince açık alanlarda haşere ile mücadele kapsamında gerekli çalışmalar sürdürülürken; başıboş hayvanlarla ilgili rehabilite çalışmaları ilçe belediyeleri ile birlikte yapılmaya devam edecek.

KOSKİ 24 saat görev yapacak

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, şehir genelinde bayram süresince su, kanalizasyon ve sayaç arızalarında 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar; su ve kanalizasyon arızaları için ALO 185'i arayabilecek.

Bayram süresince normal mesaisine devam edecek olan İtfaiye Dairesi Başkanlığı; Selçuklu, Meram, Karatay, Sancak, Kaşınhanı Grup Amirlikleri ve 28 ilçe merkezinde çalışmaya devam edecek. Vatandaşlar, yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını 110 No'lu telefona bildirebilecek.

Zabıta bayramda da çalışıyor

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı da Ramazan Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Bayram tatili süresince Otogar ve Çevre Zabıta Amirliklerinde 24 saat, Kültürpark'ta saat 08.00-01.00, Mevlana Türbesi, Bedesten ve Eski Garaj civarında 09.00-23.00 arası hizmet verilecek. Zabıta ile ilgili şikayetler için 350 36 94 ve 265 01 93 No'lu telefonlar aranabilecek.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde de Acil Müdahale Ekibi, bayram süresince, yol, tretuvar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale edecek.

Kaynak: AA