Konya Personel Okulunda Yemin Töreni Heyecanı...

Konya Personel Okulunda Yemin Töreni Heyecanı...

Konya Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda Askerlik Görevini Yapan 1987/1 Tertip Er ve Erbaşlar Düzenlenen Törenle Yemin Etti.

Konya Personel Okulunda Yemin Töreni Heyecanı...

Konya Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda askerlik görevini yapan 1987/1 tertip er ve erbaşlar düzenlenen törenle yemin etti.

Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda düzenlenen yemin törenine Konya Garnizon Komutanı Tümgeneral Uğur Uzal, subay ve astsubaylarla çeşitli illerden yemin törenini izlemeye gelen çok sayıda asker yakını katıldı. Törende Askeri İnzibat ve Trafik Eğitim Tabur Komutanı Piyade Yarbay Fuat Padurlar, Personel Okulu ve Eğitim Merkezi'ni tanıtan bir konuşma yaptı. Törene katılanların ayakta selamladığı sancağın yerini almasının ardından 1987/1 tertip bin 150 er ve erbaş yemin etti. Yemin töreninin ardından Piyade Marşı okunurken, askerler adına Piyade Er Erdem Yön konuşma yaptı ve birliğe ilk katılan asker olan Piyade Er Barış Bağmen 87/1 tertipler adına yaş kütüğüne plaket çaktı. Tümgeneral Uğur Uzal, eğitimleri sırasında başarı gösteren erlere ödüller verdi.

Törende konuşan Garnizon Komutanı Tümgeneral Uğur Uzal ise, "Kahraman askerler, bu ocak, kendini aynı gayeye adamış, kalpleri aynı heyecanla çarpan kişilerin toplandığı kutsal ocaktır. Bu ocakta bütün ruhlar temizlenir, geliştirilir, yükseltilir ve yüceltilir. Bu ocakta şan, şeref, haysiyet, namus, vatan, millet ve hürriyet gibi duygular yoğunlaştırılarak bütünleştirilir. Sizler de güzel yurdumuzun eşsiz şehirlerinden Konya'da geçen eğitiminizde birbirinize karşı saygı ve sevgili olmayı, vatan ve milletini düşünmeyi, cesur fakat mütevazı olmayı öğrendiniz" şeklinde konuştu.

Tören geçişi sırasında asker yakınları çocuklarını ayakta alkışlarken, duygulu anlar yaşadı.

(HİV-FM)

23.03.2007 15:28 TSİ

Kaynak: İHA