Konya: Konyaspor, Antalyaspor Maçı Hazırlıklarına Başladı

Konyaspor, Turkcell Süper Ligi'nin 3. haftasında sahasında oynayacağı Antalyaspor maçının hazırlıklarına bugün akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla başladı.

Konya: Konyaspor, Antalyaspor Maçı Hazırlıklarına Başladı

Konyaspor, Turkcell Süper Ligi'nin 3. haftasında sahasında oynayacağı Antalyaspor maçının hazırlıklarına bugün akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla başladı.

Tatlıcak M. Tevfik Lav Tesisleri'nde yapılan antrenman öncesi Teknik Direktör Nurullah Sağlam, oyuncularıyla yaklaşık yarım saat süren bir toplantı yaptı. Toplantı sırasında futbolcuların, oldukça keyifli oldukları gözlendi. Ardından yaklaşık 1.5 saat süren antrenmanda Yeşil-beyazlı futbolcular, düz koşu ve ısınma hareketlerinin ardından topla çalışmalar yaptı.

Öte yandan, antrenman sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Yeşil-beyazlı oyuncu Mustafa Er, Denizlispor maçını kazandıkları için sevinçli olduklarını ifade ederek, "Kazanmak istiyorduk ve kazandık. Çok da pozisyona girdik. Fakat hava şartları bizi zorladı. Özellikle ilk yarı çok sıcaktı. İyi oynadığımızı ve geçen haftaki kötü izleri bir anlamda sildiğimizi düşünüyorum. Galibiyet güzeldi. Ama bunu devam ettirebilmek, istikrar sağlamak her zaman daha önemli. Bu hafta kendi saha ve seyircimizin önünde ikinci maçımıza çıkacağız. Bu hafta da kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Ligde kolay maç yok. Her maç zor geçiyor. İçeride ve dışarıda herkes, herkesi yenebiliyor. Bunu da neticelerle görüyoruz. Her takım galibiyet ister. İyi motive olan, maçı isteyen takım başarılı olacaktır. Biz de bunu istiyoruz. Konyaspor olarak haftalık düşünüyoruz. Bu hafta Antalyaspor ile karşılaşacağız. Beşiktaş maçını düşünmüyoruz. Öyle de olması gerekiyor. Bu antrenmandan sonra tam anlamıyla Antalyaspor maçına motive olacağız. Her maç 3 puan. İlk hedefimiz, Antalyaspor'u yenmek. Sonra önümüze bakacağız" dedi.

Yabancı uyruklu futbolcuların Türk vatandaşlığına geçip, milli takımda forma giymesini de değerlendiren Mustafa Er, "O konularda bizim yorum yapmamızın doğru olmadığını düşünüyorum. Futbolcular olarak burada olsun, milli takımda olsun bize verilen görevi yapıyoruz. Bu konuların muhatabı hocalardır. Şuan milli takımın hocası Fatih Terim. Onlar en sağlıklı kararı verirler. Biz futbolcuların işi, görev verildiği zaman en iyi şekilde oynamak, verilmediği zaman da çalışıp beklemektir" diye konuştu.