Konya: Konya'da Yerel Yönetimler

Konya: Konya'da Yerel Yönetimler

- Konya'nın Merkez Selçuklu İlçe Belediyesi Bu Yıl Ağaçlandıracağı, Sille Ak Mahalle Yakınlarındaki 8,5 Milyon Metrekarelik Araziye 150 Bin Fidan Dikmeyi Planlıyor.

Konya: Konya'da Yerel Yönetimler

- Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi bu yıl ağaçlandıracağı, Sille Ak Mahalle yakınlarındaki 8,5 milyon metrekarelik araziye 150 bin fidan dikmeyi planlıyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, ağaçlandırma yapılacak bölgede Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin hummalı bir çalışma içerisinde olduğunu belirterek, ağaçlandırılacak alanın 8,5 milyon metrekare olduğunu söyledi. Başkan Esen, “Hocacihan Mahallesinin kıyısında ve Takkeli dağın alt kısmında yer alan bölgede, ağaçlandırma için çalışmalar başlattık. Amacımız bu alanı yemyeşil bir örtüyle kaplamaktır. Dağlarımızın kurak ve çıplak olması beraberinde bazı sorunları getiriyor. Şehrin kirlenmesi ve erozyon bu sorunların en büyüklerindendir. Bu yıl belediyemiz, sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar ve diğer resmi kurumlarla birlikte el ele verip bu bölgeyi Konya’nın gözde yerlerinden yapmayı amaçlıyoruz” dedi.

(İP)

Kaynak: İHA