Konya - Işyerleri Alev Alev Yandı

Konya - Işyerleri Alev Alev Yandı

Işyerleri alev alev yandıKonya'da inşaat malzemeleri satan bir işyerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Konya - Işyerleri Alev Alev Yandı

Işyerleri alev alev yandı

Konya'da inşaat malzemeleri satan bir işyerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyüyerek yakınlardaki işyerlerine sıçradı. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Yangın, saat 22.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Toprak Sarnıç Mahallesi Azerbaycan Caddesi üzerinde bulunan Eski Kömürcüler Sitesi içerisinde meydana geldi. İddiaya göre inşaat malzemeleri satan işyerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyüyerek yakınlarda bulunan diğer işyerlerine sıçradı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Cadde itfaiye araçlarının olay yerine rahat ulaşabilmesi için trafiğe kapatıldı. Merkez ilçelerdeki tüm itfaiye ekiplerinin sevk edildiği yangına farklı noktalardan müdahale edildi. Ekipler işyerlerinde ahşap malzemelerin çoğunlukta olması nedeniyle alevleri söndürmekte güçlük çekti.

İNTERNETTEN CANLI YAYIN YAPTILAR

Vatandaşlar polis ve itfaiye ekiplerinin tüm uyarılarına rağmen olay yerinden uzaklaşmadı. Bazı vatandaşlar cep telefonları ile görüntü ve fotoğraf çekerken, bazıları ise internet üzerinden canlı yayın yaptı. Bu anlar ise kameralara yansıdı.

İtfaiye ekiplerinin yangını söndürme çalışmaları sürerken, polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı.