Konya: Göl Kupası Tekvando Şampiyonası Sona Erdi

Konya'nın Beyşehir İlçesi'nde Kültür, Sanat, Turizm ve Göl Festivali kapsamında düzenlenen Göl Kupası Tekvando Şampiyonası sona erdi.

Konya: Göl Kupası Tekvando Şampiyonası Sona Erdi

Konya'nın Beyşehir İlçesi'nde Kültür, Sanat, Turizm ve Göl Festivali kapsamında düzenlenen Göl Kupası Tekvando Şampiyonası sona erdi.

Festival kapsamında 3 gündür devam eden ve Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonanın final müsabakaları ise göl kenarında çok amaçlı açık hava platformunda yapıldı. 17 ilden yaklaşık 250 sporcunun katıldığı şampiyonada 10 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya toplayan ve 78 puan elde eden Ulaştırmaspor Kulübü takım halinde birinci oldu. İkinciliği 1 altın, 4 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak 24 puan elde eden Eskişehirspor Kulübü alırken, üçüncülüğü ise 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile 22 puan toplayan Beyşehir Belediyespor Kulübü aldı.

Turnuvada bayanlarda 42 kiloda Sevde Mermer (Ulaştırma), 46 kiloda Aslı Kızılkaya (Ulaştırma), 49 kiloda Rümeysa İnce (Konya), 52 kiloda Ayşe Çakır (Ulaştırma), 55 kiloda H.Kübra Yangın (Bornova Belediyesispor), 59 kiloda Yeter Kartal (Bornova Belediyespor), 63 kiloda Asena Aydın (Ulaştırma), 68 kiloda Rümeysa Aygül (Ulaştırma), +68 kiloda Şermin Çınar (Beyşehir) birinci oldu.

Erkeklerde ise 40 kiloda Fırat Çimen (İstanbul), 45 kiloda Cankurt Çeken (Adana), 48 kiloda Sunay Dönmez (Gaziosmanpaşa), 51 kiloda Rasim Dursun (Gaziosmanpaşa), 55 kiloda Uğur Karakaya (Ulaştırma), 59 kiloda Yakup Kıtay (Beyşehir), 63 kiloda Samet Çelik (Ulaştırma), 68 kiloda Yunus Emre Aydın (Ulaştırma), 72 kiloda Emre Aslan Erdem (Ulaştırma), +72 kiloda Mehmet Aydın (Ulaştırma) birinciliği elde etti.

Yarışmada derece elde eden kulüp ve sporculara kupa ve ödülleri düzenlenen bir törenle Belediye Başkanı Nazif Tekinöz ile diğer protokol mensupları tarafından verildi. Bu arada, turnuvada Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında derece elde etmiş milli sporculara da Beyşehir Belediye Başkanı Nazif Tekinöz tarafından plaket takdim edildi.

Öte yandan, turnuvanın son bölümünde ağabeyi tekvando sporuyla uğraşan ve tekvando sporuna olan sevgisiyle bilinen lösemi hastası ilköğretim okulu Tuğçe Kıtay ile milli sporcu Soner Arıca bir gösteri maçı yaptı.

Kaynak: İHA