Haberler
Yön

Konya Gazeteleri

Türkiye'deki gazete manşetleri. Gazetelerden okumak istediğiniz gazetenin birinci sayfasına tıklayın.
Gazete Başlıkları

sondakika.com:
Yeni Muhafazakâr Tur Operatörü: Namilatour - Türkiye Futbol Federasyonu ile alanının öncü kuruluşlarından RAMS Global arasında sponsorluk anlaşması imzalandı.


dha.com.tr:
Zonguldak'ta Akaryakıt İstasyonunda Elektrikçiler Akıma Kapıldı - Zonguldak'ta 11 yıl önce Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait kömür ocağında meydana gelen metan gazı püskürmesi sonucu 8 madencinin ölümüyle ilgili dava, savcı değişikliği ve yeni savcının süre talebi nedeniyle ertelendi. Dava kapsamında TTK'nin üst düzey yöneticileri de yargılanıyor.


bbcturkish.com:
Yunanistan'da Göçmen Ölümleriyle İlgili Soruşturma Talebi - Yunanistan'da ana muhalafet partisi SYRIZA, görgü tanıklarının Yunan sahil güvenliğinin göçmen ölümlerine neden olduğunu söylemesi üzerine soruşturma talep etti. Diğer muhalefet partisi PASOK da endişelerini dile getirdi. Yunanistan Hükümet Sözcüsü ise iddiaların kanıtlanmadığını belirtti.


Xinhua News Agency:
Yemen'deki Husiler Tarafından Vurulan Ticaret Gemisi Battı - YUANYANG, 15 Haziran (Xinhua) -- Çin'in güneybatısındaki Yunnan eyaletinde yer alan Honghe Hani ve Yi Özerk İli'ne bağlı Yuanyang ilçesindeki Hani teras tarlalarını ziyaret eden turistler, 14 Haziran 2024. (Fotoğraf: Wang Jingyi/Xinhua)


aa.com.tr:
Zorla Yerinden Edilenlerin Sayısı 120 Milyona Ulaştı - Zonguldak'ta veteriner kliniğinin kapısına gelen hasta kediye 3 haftalık tedavinin ardından kendini engelli ve bakıma muhtaç sahipsiz hayvanlara adayan Arzu Boncuk sahip çıktı. Evinde ve bahçesinde 104 köpek ve 46 kediye bakan Boncuk, son sahiplendiği kediye 'Şanslı' adını verdi.


ankahaber.net:
Zafer Partisi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Vizyon Belgesi'ni Eleştirdi - Zafer Partisi Kadın, Aile ve Çocuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Esmaül Hüsna Aslan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yayınladığı 'Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı'nı eleştirdi. Aslan, 'AKP'nin 74 sayfaya gizlemek istediği, tarikat ve cemaatlerin evlerimize sızmalarından başka bir şey değildir, hem de Bakanlığın yetkilerini de arkalarına alarak. AKP iktidarı, ümmetin kuruluşunu bu belgeyle resmen ilan etmiştir' dedi.


haberler.com:
Zonguldak bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! - Zonguldak Kurban Bayramı namazı saat kaçta okunacak? Diyanet, bayram namazı saatlerini il ve ilçe bazında yayınladı. Haziran ayında idrak edilecek olan Kurban Bayramı'nın bayram namazı, 16 Haziran 2024 Pazar günü sabahın ilk saatlerinde kılınacak. Zonguldak Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet'e göre il il bayram namaz saatleri!


iha.com.tr:
Zonguldak'taki Gökgöl Mağarası, Kurban Bayramı'nda yoğun ilgi gördü - Zonguldak'ta, Kurban Bayramı'nın ilk gününde 18 acemi kasap hastanelik oldu. Kurban kesimi sırasında yaralanan kasaplar, hastanelere başvurarak tedavi altına alındı.


Gazeteler son yıllarda büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin gölgesinde kalsa da yine de çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle bazı gazeteler medya sektöründe havlu atsa da, Türkiye'nin köklü gazeteleri hala günde binlerce gazete basmaya devam ediyor. Otoriteler bu gazetelerin artık haberleşme aracından fazlası olduğunu düşünüyor. Öyle ki bu gazeteler artık insanların siyası görüş, yaşam tarzlarını belli eder nitelikte. Büyük gazetelerin ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de bu. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri, hızla gelişen internet medyası karşısında ayakta kalabiliyorsa şüphesiz bu durumda duyarlı abonelerinin katkısı çok büyük.


Posta gazetesinin haftalık tiraj rakamlarına bakıldığında 400.000'e yaklaştığı görülüyor. İlk 3'e girmeyi başaran gazetelerden birisi olmayı başaran bir diğer gazete Hürriyet. Hürriyet gazetesi de 400.000 e yaklaşan haftalık tirajıyla göze çarpıyor. Hürriyet'in ardından Sözcü 300.000'i aşkın haftalık tirajıyla 3.sırada yer alıyor.

title