Konya: Galatasaray Cafe Crown, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'ni Tek Sayıyla Geçti

Beko Basketbol Ligi'nin 12. Haftasında Galatsaray Cafe Crown, Deplasmanda Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'ni 1 Sayı Farkla 72-71 Mağlup Etti.

Konya: Galatasaray Cafe Crown, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'ni Tek Sayıyla Geçti

Beko Basketbol Ligi'nin 12. haftasında Galatsaray Cafe Crown, deplasmanda Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'ni 1 sayı farkla 72-71 mağlup etti.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer, maçta savunmaya yoğunlaşmak istediklerini belirterek, "İlk yarıda kaybettiğimiz toplarla aradaki sayı farkı açıldı. İkinci yarıda daha kontrollü oynadık. 1 sayıyla kazadığımız maç için söyleyecek fazla bir söz yok. Ama altın değerinde puan aldık" dedi.

Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi Antrenörü Hakan Yavuz ise Brain Boddicker'in ilk sayısını 3. periyotta attığını hatırlatarak, "İkinci yarıda yanlış şut seçimleri yaptık. Maçın sonlarında Boddicker'in yaptığı hücum faul ve ardından alınan teknik faul bizi zor duruma düşürdü. Bu maçtan galip ayrılamadığımız için üzgünüz" diye konuştu.

Galatasaray Cafe Crown'un tecrübeli oyuncusu Tolga Tekinalp de, "Bizim için önemli olan oyunu maç sonuna kadar yaymak. Hiçbir zaman oyunu bırakmadık. Oyun başında geri düştük. Ama kendimize inandığımız için maçtan galip ayrıldık" dedi. Bir diğer oyuncu Burak Sezgin ise, deplasmanda kazanmaya ihtiyaçlarının olduğunu, maçı hiç bırakmayarak maçtan galip geldiklerini söyledi.

Kaynak: İHA