Ereğli Haberleri

Ereğli haber, Ereğli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ereğli - 3.9.2019
"Kızım 12 yıllık evliliğinde 11 yıldır şiddet görüyordu"
M.Ç'nin çocuklarına iki sefer elbise, bebek ve oyuncak gönderdiğini belirten Tanrıverdi, şöyle konuştu: "Biz dün Kayseri'den geldik. Geldiğimiz gün cinayet oldu. Bir sıkıntı yaşamıyorlardı. Boşanmadan vazgeçilmedi, boşanalım dediler, damadın kendisi söyledi bunu. 'Boşanalım ama çocuklarımız kimsenin eline kalmasın, ben senin evinin kirasını ödeyeceğim, çocuklarıma bakacaksın, sen çocukları büyüt' dedi. Kızım da 'Tamam, ben çocuklarım için kurbanım, büyüteceğim' dedi. İzmir'e gitti, gizli gelmiş, cinayeti işlemiş. Son günlerde yaptıkları bir kavga yoktu. Bizim telefonumuzu arıyordu, kızımıza veriyorduk, konuşuyorlardı." Damadının henüz yakalanmadığını aktaran Tanrıverdi, "Acımız büyük, devletin bunlara el atması lazım, bunun gibileri için idam istiyoruz. Konya Ereğli'ye kadar gitmiş, arabasını bulmuş polisler ama kendisi yok.
Ereğli - 1.8.2019
Konya Ereğli'de belediye başkan yardımcısına silahlı saldırı
KONYA'nın Ereğli Belediyesi Başkan Yardımcı Osman Nuri Atçeken (41), makamında uğradığı silahlı saldırıda bacaklarından yaralandı.
Ereğli - 1.8.2019
Konya Ereğli'de belediye başkan yardımcısına silahlı saldırı
KONYA'nın Ereğli Belediyesi Başkan Yardımcı Osman Nuri Atçeken (41), makamında uğradığı silahlı saldırıda bacaklarından yaralandı.
Ereğli - 1.8.2019
DHA YURT BÜLTENİ-15
Haber-Kamera:  Mustafa SUİÇMEZ/ÇANAKKALE, =============================== Konya Ereğli'de belediye başkan yardımcısına silahlı saldırı   Konya'nın Ereğli Belediyesi Başkan Yardımcı Osman Nuri Atçeken (41), makamında uğradığı silahlı saldırıda bacaklarından yaralandı.
Ereğli - 8.7.2019
UKOME'den Otobüs, kamyon ve çekici cinsi araçlar için hız limiti düzenlemesi
Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin aldığı karar ile hız düzenlemesi yapılan koridorlarda otobüs ve kamyon türü araçların hız limitlerinde yeni düzenleme yapıldı.
Ereğli - 24.6.2019
Özelleştirme İdaresi Kayseri Şeker'deki hissesini Varlık Fonu'na devretti
Son duruma göre, Kayseri Şeker Fabrikası'nın; Kayseri Pancar Kooperatifi (yüzde 58,6),Türkiye Varlık Fonu (yüzde 11,07), Konya Şeker, Amasya Şeker Beta Ziraat Pancar Motor Pankobirlik ile birlikte diğer 24 pancar kooperatifinden, Alpullu, Balıkesir, Kastamonu, Eskişehir, Burdur, Konya, Ereğli, Uşak, Dinar, Elazığ, Sivas, Muş, Akşehir-Ilgın, Ankara, Çorum, Erzurum, Turhal, Erciş, Yozgat, Bor ve Kırşehir pancar kooperatifleri ile birlikte toplam 30 ortağı bulunuyor.
Ereğli - 15.6.2019
Türkiye ağaçlandırmada dünya üçüncüsü
Pakdemirli, Türkiye'de çölleşmenin izlenmesiyle ulusal ölçekte çölleşme istatistiklerinin üretildiğini belirterek, şöyle devam etti: "Oluşturulan sistem sayesinde çölleşme açısından tedbir alınması gereken öncelikli alanlar belirlenmekte ve bu sayede, tahrip olan arazilerin iyileştirilmesi ve arazinin korunması ile sürdürülebilir kullanımı sağlanmış olacaktır. Çalışmalar sonucunda yüksek riskli bölgelerin Konya/Karapınar, Iğdır/Aralık, Şanlıurfa/Ceylanpınar ve Tuz Gölü havzası olduğu tespit edilmiştir. Orta-yüksek riskli bölgeler ise Konya/Ereğli, Karaman bölgesi, Şanlıurfa, Mardin, Batman hattı ile Eskişehir çevresidir.
Ereğli - 22.5.2019
Voleybol Festivali'nde Sıra Küçüklerin
KÜÇÜKLER (KIZ-ERKEK) TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 22-29 Mayıs 2019 tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen 2018-2019 Voleybol Sezonu Küçükler Kategorisi kızlarda Fenerbahçe, Kocaeli Gençlik Spor, Konya Gençlik Spor, Karayolları, Galatasaray, Vakıfbank Ankara, Tekirdağ Yıldırım Spor, Adana Kare Spor, Arkas Spor, TVF Spor Lisesi, B.Düzü Voleybol İht., Vakıfbank İstanbul, İlbank, Nilüfer Bld., Eczacıbaşı, Tarsus Bld., İstanbul Es Spor, Denizli B.Şehir Bld., Kayseri Şahin Spor, Merinos, Sakarya Olimpik Akademi, Derince Yenikent, Çaykur Rize Spor, Konya Ereğli Genç.
Ereğli - 31.3.2019
Dha Yurt Bülteni-4
'ÇİN SAATLERİ MEKANİK SAATLERİ ÖLDÜRDÜ' Mikail Toraman, Çin saatlerinin piyasayı çok etkilediğini belirterek, şöyle konuştu: "Çin saatlerinin piyasaya girmesi mekanik saatleri öldürdü. Çünkü müşteriye yönelik bir tasarım yok. Üreticiyi korumaya yönelik ürünler yapılıyor, tüketiciyi koruma amacı yok Çin saatlerinde. Yedek parça üretimiyse maalesef Türkiye'ye dışarıdan geliyor. Avrupa'dan gelen yedek parçalar da çok pahalı oluyor. Biz artık bu mesleği son çırpınışlarımızla ayakta tutmaya çalışıyoruz." 'BÜTÜN SAATLERİN TIKIRTILARA BİRBİRİNDEN AYRIDIR' Toraman dijital saatlerle ilgili şöyle konuştu: "Dijital saatler için ben saat demiyorum. Onlar zaman bildirgeci bence. Çünkü saatle ilgili hiçbir özelliği yok. Bir bilgisayarın çipe yerleştirilmesinden ibaret bir şey bu konu bizi aşıyor. Dijital saat tamir etmiyoruz, biz de yalnızca mekanik saat tamiri var. Beni ayakta tutan, 6 ameliyat geçirdiğim halde beni dinç tutan şey benim meslek aşkım. Şu tezgahın tozunu yemediğim gün huzurlu değilim. Burada istediğim hayali, istediğim düşü kuruyorum saati çalıştırırken bile Osmanlı'ya giderim, Selçuklu'ya giderim benim hep o büyüklerimizin yaptıklarında. Hatta bu saat tamirciliğinin sonunda ya delilik olur ya da tasavvufi bir Mevlevilik olur. İkisinden biri tercihtir o tercih de yapan kişiye bağlıdır ama duygusaldır saatçiler, saatçinin teline dokunmaya gelmez çünkü şairdirler. Bir keman sesine oturup saatlerce ağlayabilir, bir oryantalizm duyduğunda da bu sefer başka bir gençlik aşkı başlar. Saatçilik böyle bir şey anlatılmaz sadece yaşanır. Bütün saatlerin tıkırtıları birbirinden ayrıdır, lehçeler gibi. Yeryüzünde insanların gırtlak yapısı nasıl değişikse her saatin sesi de değişiktir." Görüntü Dökümü ---------- -Saatçi Mikail Toraman ile röp -Saat dükkanından detaylar -Anons HABER: Ergün AYAZ/KAMERA: Alişan KOYUNCU/GÖLCÜK(Kocaeli), ============================== KONYA'DA YOLCU OTOBÜSÜ DEVRİLDİ: 1 ÖLÜ, 17 YARALI Konya'da, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kayganlaşan yolda sürücüsünün kontrolünden çıkan yolcu otobüsü, devrildi. Kazada 1 yolcu yaşamını yitirirken, sürücü ile 17 yolcu da yaralandı. Kaza, saat 06.00 sıralarında, Konya- Ereğli yolunun 40'ıncı kilometresinde meydana geldi.
Ereğli - 21.3.2019
Hijyen Sağlıktır" Projesi Mart Ayında 6 Bölgede 600'e Aşkın Kadına Ulaştı
Akfen Holding'ten yapılan açıklamaya göre, Kadınlara farklı konularda hijyen eğitimini verilen "Hijyen Sağlıktır" projesi Mart ayı içerisinde Amasya Merkez, Kayseri Yahyalı, Sivas Gemerek, Tokat Turhal ve Konya Ereğli ile Sarayönü olmak üzere 6 bölgede 600'ü aşkın kadının yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleştirildi.
Ereğli - 21.3.2019
Kadınlardan Hijyen Sağlıktır Projesi'ne Yoğun İlgi
Kadınlara farklı konularda hijyen eğitimini verilen "Hijyen Sağlıktır" projesi Mart ayı içerisinde Amasya Merkez, Kayseri Yahyalı, Sivas Gemerek, Tokat Turhal ve Konya Ereğli ile Sarayönü olmak üzere 6 bölgede 600'ü aşkın kadının yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleştirildi.
Ereğli - 5.3.2019
Kırsal Bölgelerdeki Kadınlara Sağlık Eğitimi
Açıklamada görüşlerine yer verilen TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik her yıl farklı konularda düzenledikleri eğitimlerle ailenin temeli olan kadınların farkındalıklarını artırmayı hedeflediklerini belirterek, "Kadınlarımızın katılımında farklı konularda yapılan eğitimler ile tüm hane halkına ulaşarak farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Hijyen Sağlıktır projesi ile yıl sonuna kadar 26 farklı bölgede 2000 kadınla buluşmayı öngörüyoruz" ifadelerini kullandı. "Hijyen Sağlıktır" projesi Mersin ve Muğla'nın ardından Amasya GES (Amasya Merkez), Çamlıca HES (Kayseri Yahyalı), Saraçbendi HES (Sivas Gemerek), Tokat HES (Tokat Turhal), MT GES (Konya Ereğli), METE GES (Konya Sarayönü), Gelinkaya HES (Erzurum Aziziye), Solentegre GES (Elazığ Merkez), Çalıkobası HES (Giresun Bulancak), Doruk HES (Giresun Dereli), Yağmur HES (Trabzon Köprübaşı), Erciş – Engil – PSI GES (Van Edremit), Demirciler HES (Denizli Kale), Sırma HES (Aydın Bozdoğan), Denizli RES (Aydın Karacasu), Yeşilvadi GES (Denizli Acıpayam), Doğançay HES (Sakarya Gevye), Hasanoba RES (Çanakkale Merkez), Kocalar RES – Üçpınar RES (Çanakkale Lapseki) noktalarıyla devam edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ereğli Haber, Ereğli Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Ereğli haber sayfamızda Ereğli haberleri okuyabilir, Ereğli son dakika haberleri ve güncel Ereğli gelişmelerini görebilirsiniz. Kara yollarında durum.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 12:55:50. #1.14#
title