Konya Erdoğan: Benim Milletvekilli Arkadaşlarıma Hırsız Diyen Bu İnce'ye Dava Açın

Konya Erdoğan: Benim Milletvekilli Arkadaşlarıma Hırsız Diyen Bu İnce'ye Dava Açın

02.06.2018 20:34 | Son Güncelleme: 02.06.2018 20:34

Erdoğan: Benim milletvekilli arkadaşlarıma hırsız diyen bu İnce'ye dava açınCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerine 'hırsız' ithamında bulunan CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye dava açmaları çağrısında bulunarak, "Bende burdan tüm milletvekillerine diyorum evet bu...

Erdoğan: Benim milletvekilli arkadaşlarıma hırsız diyen bu İnce'ye dava açın

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerine 'hırsız' ithamında bulunan CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye dava açmaları çağrısında bulunarak, "Bende burdan tüm milletvekillerine diyorum evet bu İnce'ye hepiniz dava açın. Benim milletvekili arkadaşlarıma hırsız itamında bulunan bu İnce'ye dava açın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'dan özel uçakla Konya'ya geldi. Havalimanında protokol üyeleri tarafından karşılanan Erodğan, Kılıçarslan Meydanı'nda düzenlenen mitinge kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitingin ardından Çumra ilçesinde Mavi Tünel İçme Suyu Projesinin açılış törenine katılacağını belirterek, şunları söyledi:

'Biz yaparız onlar da bakar. Aramızdaki fark bu. 100 milyon metreküp suyla Konya ve Çumra ilçesinin 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılıyoruz. Bu 650 trilyon mal oldu. Konuşuyor paran var mı diyor' Para olmadan bunlar olur mu? Kaynakları çeşitlendiriyoruz. 16 yıldır bütün bu yatırımları Sayın İnce, sen Konya'yı bilir misin? Bay Kemal bilir mi? Niye bilsin ki? İhtiyaçları var mı? İşte 20 yıl önceki Konya'yı bunlar bilse o zaman dünyanın kaç bucak olduğunu anlarlar. Bay Kemal şu yatırımlara bak. İnce şu yatırımları bak. Son 16 yılda Konya'ya 47 katrilyon yatırım yaptık. Ahh, ahh bay Kemal, senin genel müdür olduğun hastanelerde benim vatandaşım can çekişiyordu. Sen, 'ben ne yapayım hükümet' diyordun. Biz burada şehir hastaneleri, devlet hastaneleri, sağlık tesisleri halkımızın emrinde. Sen bu işlerden anlamazsın. Senin adayında anlamaz. O ne diyor? 'Muharrem gel bakalım' diyor. Seçim beyannamelerini parti genel başkanı okuyor. Sen olsaydın o zaman. Bunların durumu rezalet."

BUNLAR KAYIŞ ATTI

Erdoğan, CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin dün Bilecik'te milletvekillerine 'hırsız' diye itham ettiğini belirtereke, şöyle konuştu:

"Biz yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz, Diğerleri ne anlatıyor yıkacağız diyorlar, yaptırmayacağız diyorlar, kapatacağız diyorlar, eskiye döneceğiz diyorlar. "Bende burdan tüm milletvekillerine diyorum evet bu İnce'ye hepiniz dava açın. Benim milletvekili arkadaşlarıma hırsız itamında bulunan bu İnce'ye dava açın. Hatta hızlarını alamayıp milli iradenin tecelligahı olan Meclis'i burada görev yapan milletvekillerimizi hırsız olarak itham edecek kadar ileri gidiyorlar. Bunlar dağıttı. Bunlar kayış attı, kayış. Milletvekillerine nasıl böyle bir ifade kullanırsın? Sende hırsızsın o zaman. Nasıl bunu kullanıyorsun? Senin partinin milletvekileri de hırsız. Neymiş, boyacı öyle demiş. Allah, allah. Şu hala bak. Aklı nerden alıyor?"

MİLLETVEKİLLERİNE, İNCE'YE DAVA ÇAĞRISI

Erdoğan, milletvekillerine Muharrem İnce hakkında dava açmaları yönünde çağrıda bulunarak, " Bende burdan tüm millitvekillerini diyor ki, evet bu İnce'ye hepiniz dava açın. Benim milletvekilleri arkadaşlarıma hırsız ithamında bulunan bu İnce'ye dava açın. Ben zaten dava açtım. Niye açtım davayı Pensilvanya'dan icazet alarak bu partiyi kurmuşuz. Senin akıl hocan oysa yanmışsın zaten. Ama bu, bay Kemal ne kadar yalancıysa, bu da o kadar yalancı. Ne dedim ben, ispat edeceksin, ispat etmezsen namersin dedim. Bir şey söyleyebildi mi? Bir tane yazarın kitabından bir mısra okudu.Kalktı o yazar cevap verdi; 'Benim o yazım somut değil, soyuttur, dolayısıyla arkasında duraram' dedi. Hadi bakalım şimdi ben dava açtım. Bu davayı da kazanacağım. Şimdi sıkışınca ne demeye başladı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra konuşalım. Ne demek. Varsa, yüreğin varsa, sıkıyorsa çık delilini göster. Bay Kemal'de öyleydi. Onun için Bay Kemal'den çok dava kazandım. Epey para aldık. Belki görenleriniz vardır. CHP adayı dün Bilecik'te milletin gözüne baka baka, içinde kendisininde bulunduğu yüce Meclis'e 'hırsız' ithamında bulundu. Genel başkanı Kılıçdaroğlu'nun, iftira, yalan, hakaret, riyakarlık, utanmazlık hastalığı anlaşılan o ki, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayına da bulaşmış. Biz güçlü Meclis diyerek, Gazi Meclis'in ve milletvekillerimizin irtibarını yükseltmeye çalışıyoruz. Onlar hakaret ediyor. Bu ne demek? Seni genel başkanında öyle. Meclisin hepsi hırsız olduğuna göre seni genel başkanında hırsız"dedi.

Konya Erdoğan: Benim Milletvekilli Arkadaşlarıma Hırsız Diyen Bu İnce'ye Dava Açın
Konya Erdoğan: Benim Milletvekilli Arkadaşlarıma Hırsız Diyen Bu İnce'ye Dava Açın
Konya Erdoğan: Benim Milletvekilli Arkadaşlarıma Hırsız Diyen Bu İnce'ye Dava Açın
Konya Erdoğan: Benim Milletvekilli Arkadaşlarıma Hırsız Diyen Bu İnce'ye Dava Açın

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Konya Erdoğan: Benim Milletvekilli Arkadaşlarıma Hırsız Diyen Bu İnce'ye Dava Açın - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 04:41:40. #1.14#
title