Konya: Derebucak'ta Şenlik Coşkusu

Konya: Derebucak'ta Şenlik Coşkusu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Konya'nın Derebucak İlçesi'nde bu yıl 1.'si düzenlenen "Derebucak Mağaraları Tanıtımı ve Yayla Şenliği", birbirinden ilginç görüntülere sahne oldu.

Konya'nın Derebucak İlçesi'nde bu yıl 1.'si düzenlenen "Derebucak Mağaraları Tanıtımı ve Yayla Şenliği", birbirinden ilginç görüntülere sahne oldu.

Derebucak Sosyal Hizmetler Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Konya Derebucaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile Derebucak Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen 3 gün süreli yayla şenliğinin ikinci gününde yapılan etkinlikler, protokol konuşmaları ile başladı. Düzçam piknik alanındaki şenliğe Konya Vali Yardımcısı Mehmet Mızrak, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Ünaldı, Derebucak Kaymakamı Şefik Aygöl, Seydişehir Kaymakamı M. Ali Yıldırım, Derbent Kaymakamı Akın Özarslan, Tuzlukçu Kaymakamı Murat Güven, Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan, Derebucak Belediye Başkanı Mustafa Taşdere, çevre beldelerin belediye başkanları, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile daire amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

"Omuz atma" adı verilen yarışmada, taşları omzundan en uzak mesafeye atarak birinci olmaya çalışan vatandaşlar ilgi çekti. Anonslarla Derebucak Kaymakamı Şefik Aygöl ile şenliğe konuk olarak katılan 2 ilçenin kaymakamı da yarışmaya katıldı. Omuz atma yarışmasına katılan Derebucak Kaymakamı Şefik Aygöl, Seydişehir Kaymakamı M. Ali Yıldırım ve Tuzlukçu Kaymakamı Murat Güven, büyük bir güç denemesiyle ellerine aldıkları taşı en uzak mesafeye atıp birinci olabilmek için kıyasıya yarıştı. Yarışma sonunda Derebucak Kaymakamı Şefik Aygöl birinci olurken, izleyenlerden de büyük alkış aldı. Bu arada, protokol çadırında bulunan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Ünaldı da, davet üzerine omuz atma yarışmasına katıldı.

Başka bir ilginç yarışma ise, çember sürme yarışı oldu. Yarışmaya küçükler kadar büyükler de ilgi gösterince ortaya ilginç görüntüler çıktı. Bu arada, yapılmak istenen kahkaha yarışmasında Mehmet Durmuş'a rakip çıkmadı. Sahneye getirilen ve lakabının "Gülen Mehmet" olduğunu söyleyen Durmuş adlı şahsın yöneltilen her soruya kahkahalar atarak cevap vermesi, şenlik alanında renkli görüntüler oluşturdu. Bu arada, şenlik kapsamında sahne alan Hüyük Belediyesi Samyeli Halk Dansları Topluluğu'nun gösterisi de büyük ilgi topladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title