Konya'dan Suriye'ye Yardım
Haberler » Güncel » Konya'dan Suriye'ye Yardım - Haber

Konya'dan Suriye'ye Yardım

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi aracılığıyla toplanan 2 tır yardım malzemesi, Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

Konya'dan Suriye'ye Yardım

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Şubesi aracılığıyla toplanan 2 tır yardım malzemesi, 'deki ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

İHH Konya Şube Başkan Yardımcısı Emrullah Eken, yaptığı açıklamada, Suriye'de açlıktan ölüm haberlerinin gelmeye devam ettiğini belirtti.

İnsanların, temel ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü karşılayamadığını anlatan Eken, 'komşusu açken tok yatan bizden değildir' düsturuyla Suriye halkının yanında olmayı sürdürdüklerini söyledi.

Ladik ve Kaşınhanı'ndaki hayırseverlerin desteğiyle 2 yardım tırı hazırladıklarını ifade eden Eken, şunları kaydetti:

"Gönderilen 2 aracımızın içinde gıda, un, battaniye ve muhtelif ihtiyaçların yanında 1 adet diş ünitesi bulunuyor. Bu diş ünitesi Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan ve Konya İHH tarafından açılan Emel Hastanesi diş biriminde kullanılacak. Suriye'de en çok un ve battaniyeye ihtiyaç var. Bu nedenle kış organizasyonumuza hız kesmeden devam ediyoruz. Tüm Konyalı hayırseverlerimizden, zalim diktatörlüğün zulmüne karşı kardeşlerimizin dirayetli durması için desteklerini talep ediyoruz."

Kaynak: AA