Konya'daki Çardak Operasyonu

Konya'daki Çardak Operasyonu

Konya'da, Organize Suç Örgütü Kurarak Dolandırıcılık Yöntemiyle Besicilerden 2 Milyon YTL'lik Hayvan Aldıkları İddiasıyla Gözaltına Alınan ve Adliyeye Sevk Edilen 18 Şüpheliden 7'si Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

Konya'daki Çardak Operasyonu

Konya'da, organize suç örgütü kurarak dolandırıcılık yöntemiyle besicilerden 2 milyon YTL'lik hayvan aldıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 18 şüpheliden 7'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konya İl Jandarma Komutanlığı'nın Konya başta olmak üzere Mersin, Aydın, Kütahya, Karaman ve Afyon ile bu illere bağlı ilçelerde besicilerden bin 200'ü küçük 350'si büyükbaş hayvanı senet vererek satın aldığı, senetleri ödemeyerek haklarını arayan hayvan sahiplerini de tehdit edip boş senet imzalattığı iddia edilen organize suç örgütüne yönelik "Çardak" ismi verilen operasyon düzenlemişti. Operasyonda gözaltına alındıktan sonra bugün Konya Adliyesi'ne sevk edilen, örgütün lideri olduğu iddia edilen Cafer D'nin (46) de aralarında bulunduğu 18 kişiden 9'u savcılıkta ifadelerinin alınmasının ardından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Mahmekeye sevk edilen 9 şüpheliden aralarında örgüt lideri olduğu iddia edilen Cafer D.'nin de bulunduğu 7 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(İP-FM-OK-Y)

Kaynak: İHA