Konya'da Uyuşturucu Operasyonu Ek Gözaltı Sayısı 81 Oldu

Konya'da Uyuşturucu Operasyonu Ek Gözaltı Sayısı 81 Oldu

Konya Emniyet Müdürlüğü'nün dün Özel Harekat ekipleriyle birlikte yaklaşık 600 polisin katılmıyla gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda aralarında kadınlarında bulunduğu gözaltı sayısı 81'e yükseldi.

Konya'da Uyuşturucu Operasyonu Ek Gözaltı Sayısı 81 Oldu

Konya Emniyet Müdürlüğü'nün dün Özel Harekat ekipleriyle birlikte yaklaşık 600 polisin katılmıyla gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda aralarında kadınlarında bulunduğu gözaltı sayısı 81'e yükseldi. Özellikle kadınların esrar ve eroini kuçaklarındaki bebeklerinin kundaklarına saklayıp, sokakta satış yaptıkları iddia edildi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, uyuşturucu ticareti yaptığı öne sürülen sokak satıcılarına yönelik 6 ay süren takibin ardından dün sabah merkez Karatay İlçesi Yeni Mahalle'de bulunan ve daha önceden belirlenen 35 adrese operasyon düzenledi. Operasyona, Özel Harekat ekiplerinin yanı sıra Niğde, Karaman ve Isparta'dan gelen takviye ekiplerle birlikte yaklaşık 600 polis katıldı. Bazı evlerin kapıları Özel Harekat ekipleri tarafından 'Koç boynuzu' olarak tabir edilen balyozla açıldı. Evlerin içi, bahçeleri ve çatılar Ankara'dan getirilen 3 özel eğitimli köpekler tarafından arandı. Operasyonda 36'sı kadın 81 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramada ise yaklaşık 5 kilo satışa hazır paketler halinde esrar ve eroin ile bir miktar uyuşturucu hap, 25 adet ruhsatsız tüfek, uyuşturucu satışından elde edilen yaklaşık 150 bin TL değerinde altın takı ile 150 bin TL para ele geçirildi.

Gözaltına alınan kadınların çoğu kuçaklarında bebekleriyle sağlık kontrolüne getirilirken, özellikle kadınların, esrar ve eroini bebeklerinin kundaklarına saklayıp satış yaptıkları iddia edildi.

Sorgusu tamamlanan 17 kişi, yapılan sağlık kontrolünün ardından bugün adliyeye sevk edilirken, 64 kişinin sorgusunun devam ettiği belirtildi.