Konya'da Minibüste Yanarak Ölen 2 Çocuk
Haberler » Yerel » Konya'da Minibüste Yanarak Ölen 2 Çocuk - Haber

Konya'da Minibüste Yanarak Ölen 2 Çocuk

Metin Bolat - Konya'da 5 yaşlarındaki teyze çocukları Büşra ile Ayşe'nin yanmış cesetlerinin çocuklardan birinin boynundaki kolyeden yola çıkılarak teşhis edildiği bildirildi.

Konya'da Minibüste Yanarak Ölen 2 Çocuk

Metin Bolat - Konya'da 5 yaşlarındaki teyze çocukları Büşra ile Ayşe'nin yanmış cesetlerinin çocuklardan birinin boynundaki kolyeden yola çıkılarak teşhis edildiği bildirildi. Çocukların cenazeleri toprağa verildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, hayatlarını kaybeden Büşra Akgül ve Ayşe Yıldırım'ın (5) cenazeleri Güneysınır ilçesine bağlı Karagüney köyünde toprağa verildi.

İki küçük kızın anne ve babaları başta olmak üzere yakınları hala yaşadıkları olayın şoku içerisinde.

Akgül ve Yıldırım'ın anne ve babalarının yapılan iğneler sayesinde ayakta durdukları gözlendi.

Ölen çocuklardan Büşra Akgül'ün amcası Mehmet Akgül (54), AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşadıkları acının tarifinin mümkün olmadığını söyledi.

Ölen çocukların ikisinin de sürekli beraber oynadığını ve birbirlerinden ayrılmadıklarını, olay günü de anneleri ile birlikte havuç hasadı yapılan tarlaya gittiklerini hatırlatan Akgül, "Minibüste yaşanan bu acı olay evlatlarımızı bizden ayırdı. En zor olanı da yanmış cesetleri teşhis etmekti. Cesetleri yeğenim Büşra'nın boynundaki kolye sayesinde ayırt edebildik" dedi.

Akgül, cenaze töreninde gelinlerinin "Yavrum senin kokunu bile alamıyorum. En azından son bir defa o güzel kokunu alabilseydim" diyerek gözyaşı dökmesinin herkesi ağlattığını kaydetti.

Öte yandan polisin yaptığı ilk incelemede, minibüsün elektrik aksamından kaynaklanan bir arıza sebebiyle yandığı bildirildi.

Merkez Meram ilçesi Kaşınhanı Mahallesi'nde havuç hasadı yapılan tarlada, 5 yaşlarındaki Büşra Akgül ile Ayşe Yıldırım, boş arazide park halinde bulunan 42 TG 746 plakalı minibüste oynarken, minibüs belirlenemeyen bir nedenle alev almış ve kurtarılamayan iki çocuk yanarak can vermişti.

- KONYA

Kaynak: AA