Konya'da Çevreci Okullara Ödül

Konya'da Çevreci Okullara Ödül

Konya İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Tarafından Dünya Çevre Haftası Etkinlikleri Kapsamında Çevreci Okullar Ödüllendirildi.

Konya'da Çevreci Okullara Ödül

Konya İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında çevreci okullar ödüllendirildi.

İl Çevre ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Nadi Kılınçarslan, İl Çevre ve Orman Müdürü Nuri Kunt ile çok sayıda öğrenci katıldı. Programda konuşan Nuri Kunt, çevrenin çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Çevre bilincini anladığımız zaman daha iyi bir yaşam sürdürebiliriz. İleriki nesillere daha iyi bir yaşam sunmak için çevremizi temiz tutmalıyız. İnsan bindiği dalı kesmemesi için hava, su ve toprağı daha bilinçli kullanmalı. Bunun için çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Her konuda çevremiz için tasarruflar sağlamalıyız" dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere "Küresel Isınma, Gıda Güvenliği ve Tasarruf" konulu konferans verildi. En Çevreci Okul yarışmasında dereceye giren Karapınar Vehbi Yurt İlköğretim Okulu, Çumra Merkez Şehit Koçak İlköğretim Okulu ile Kadınhanı İsmet Ümmühan Önal İlköğretim Okullarına bilgisayar hediye edildi.

(BÇ-İP) 11.06.2008 17:59 TSİ