Konya'da Badminton Federasyonu'ndan Malzeme Yardımı

Konya'da Badminton Federasyonu Başkanlığı ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü Tarafından Badminton Sporunun Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılmasına Katkıda Bulunan Okul ve Kulüplere Malzeme Yardımında Bulundu.

Konya'da Badminton Federasyonu'ndan Malzeme Yardımı

Konya'da Badminton Federasyonu Başkanlığı ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından badminton sporunun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunan okul ve kulüplere malzeme yardımında bulundu.

Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen törende Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmemik ve Gençlik Spor İl Müdürü Muhittin Yıldız, badminton sporunun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunan okul ve kulüplere malzeme yardımında bulundu. Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmemik, Konya'da böyle bir organizasyon yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, "Konya'da badminton sporunu yapabilecek 100 tane okul, spor kulübüne malzeme yardımında bulunuyoruz. Ayrıca biz yine burada üniversitelerarası Türkiye Şampiyonası düzenliyoruz. Üniversite takımlarına da malzeme dağıtımı yapıyoruz. Hedefimiz badmintonun Türkiye'de 81 ilde yaygınlaşması ve tanıtılmasıdır. Herkes bizim faaliyetlerimize sponsorluk yapabilir. Bizde onların bulundukları ilçe ve illere badminton sporunu yaygınlaştıralım. Biz federasyon olarak malzeme ve eğitimini sağlamakta üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız" diye konuştu.

(BÇ-İP-MFS-S)

Kaynak: İHA