Konya 4. Belediye İhtiyaçları Fuarı 9 Ülkeden 115 Firmanın Katılımıyla Gerçekleşti

Konya 4. Belediye İhtiyaçları Fuarı 9 Ülkeden 115 Firmanın Katılımıyla Gerçekleşti

Tüyap Fuarcılık Tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya Belediyeler Birliği'nin Destekleriyle Düzenlenen Konya 4. Belediye İhtiyaçları Fuarı 9 Ülkeden 115 Firma ve Temsilcisi Katılımıyla Açıldı.

Konya 4. Belediye İhtiyaçları Fuarı 9 Ülkeden 115 Firmanın Katılımıyla Gerçekleşti

TÜYAP Fuarcılık tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya Belediyeler Birliği'nin destekleriyle düzenlenen Konya 4. Belediye İhtiyaçları Fuarı 9 ülkeden 115 firma ve temsilcisi katılımıyla açıldı.

Konya Ticaret Odası (KTO) - TÜYAP Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılışına Konya Valisi Osman Aydın, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Dünya Tarihi Kentler Birliği Başkanı Daisaku Kadokawa, yerli ve yabancı belediye başkanları, firma temsilcileri ve davetliler katıldı.

Konya'nın dışa açılımının hızla sürdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Akyürek, bu konferansın Konya kültürünün tanıtımı, kültürel değerlerin dünyaya sunulması açısından önemli olduğunu bildirdi. Böyle bir organizasyon sürerken fuarlar şehri olma yolunda ilerleyen Konya'da bu yılın 13. fuarının düzenlendiğini belirten Akyürek, fuarı düzenleyenlere ve katılanlara teşekkür etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen de büyük bir organizasyon kapsamında gelen belediye başkanları, şehir plancıları ve uzmanların Konya'nın ruhunu, mistik yapısını ve kültürel mirasını ön planda tutarak dünyaya mesaj ilettiğini kaydetti.

Hoşgörü ve barış kenti Konya'dan dünyaya verilen mesajların çok önemli olduğunu söyleyen Sözen, Konya'nın dünyada kamuoyu oluşturma yolundaki çabalarının takdir edilmesi gerektiğini bildirdi. Japonya'nın Kyoto Kenti Belediye Belediye Başkanı ve Dünya Tarihi Kentler Birliği Başkanı Daisaku Kadokawa da ''merhaba'' diyerek başladığı konuşmasında, Konya'nın heyecanını yüreğinde hissettiğini ifade etti. Konya'nın, çevresinin, insanlarının, organizasyonlarının çok güzel olduğunu kaydeden Daisaku, ''Japonya, teknolojileriyle adını duyurmuş bir ülke. Umarım belediye ihtiyaçları konusunda teknolojik ürünlerimizi sizlere ulaştırabiliriz'' dedi.

Daisaku, Konya'da sanayici, iş adamları, siyasiler ve halkın bir araya gelerek organizasyon düzenlemesinin de kendisini heyecanlandırdığını kaydetti. Konuşmaların ardından Konya Belediyeler Birliğince, sosyal belediyecilik dalında dereceye giren 9 belediye başkanına plaket verildi. Fuar, 14 hazirana kadar açık kalacak.