Konya: 3. Hüyük Yaz Şenlikleri Yapıldı

Konya: 3. Hüyük Yaz Şenlikleri Yapıldı

Konya: 3. Hüyük Yaz Şenlikleri Yapıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Konya'nın Hüyük İlçesi'nde bu yıl 3.'sü düzenlenen yaz şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

Konya'nın Hüyük İlçesi'nde bu yıl 3.'sü düzenlenen yaz şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

Yunus Emre İlköğretim Okulu bahçesinde mehteran gösterileriyle başlayan şenliklere, Konya Vali Yardımcısı Mehmet Mızrak, Hüyük Kaymakamı Sabri Uzun, Beyşehir Belediye Başkanı Nazif Tekinöz, Hüyük İlçe Belediye Başkanı Ahmet Temiz, Derebucak İlçe Belediye Başkanı Mustafa Taşdere, çevre belde belediye başkanları, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı. Hüyük Belediye Başkanı Ahmet Temiz, şenliğin açılışında yaptığı konuşmada, Hüyük'ün son yıllarda her yönüyle gelişen ve güzelleşen bir yerleşim merkezi olduğunu söyledi. İlçeyi her konumda geliştirip güzelleştirmeye gayret ettiklerini vurgulayan Başkan Temiz, "Sosyal ve kültürel faaliyetler yönünden de yöreyi daha zengin bir hale getirmeye çalışacağız. Hüyük ilçemiz Anadolu'nun bir köşesinde arada kalmış, unutulmuş ve hatta kaderine terk edilmiş bir yerleşim yeri iken bugün artık herkesin bildiği, gördüğü ve tanıdığı bir ilçe durumuna gelmiştir" dedi.

Konya Vali Yardımcısı Mehmet Mızrak ise, Hüyük şenliklerinde olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, "Bir yeri sevebilmek için gezip görüp tanımak lazım, bizler Konya'dayız ve Hüyük'ü tanımıyoruz. Bugün bu ilçemizin ve insanlarının güzelliklerini gördük" şeklinde konuştu.

Şenlikler çerçevesinde turşu ve kiraz yarışmaları yapıldı. Yarışmalarda, kiraz kategorisinde yarışan Mehmet Öztepe'nin ürünü jüri tarafından 1. seçildi. Yarışmada 2.'liği Gülnur Kafadağ, 3.'lüğü ise Metin Büyükdoğan elde etti. Turşu yarışmasında birincilik ödülünü Ceren Büyükdoğan, ikincilik ödülünü Akif Uçar, üçüncülük ödülünü de Nurullah Altınışık aldı. Şenliklerde Hüyük Belediyesi Karate Takımı'nın gösterileri nefes keserken, büyük alkış aldı.

Hüyük Belediyesi Samyeli Halk Dansları Topluluğu'nun gösterisi beğeni topladı. Büyük bölümünü genç kızların oluşturduğu dans topluluğunda ojeli elleriyle davul, def ve darbuka enstrümanlarını büyük bir hünerle çalan gösteri ekibinin fertleri program esnasında kendilerine herkesi hayran bıraktı. Bu arada, basın mensuplarına da protokol tarafından Hüyük'e yaptıkları katkılarından ötürü plaket takdim edildi. İhlas Haber Ajansı'nın plaketini muhabir Burkay Çelebioğlu, Hüyük Kaymakamı Sabri Uzun'un elinden aldı.

Hüyük 3. Yaz Şenlikleri'nin akşamki bölümünde ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan ile yöresel sanatçı Yelda Başaran sahne aldı. Şenlikler gece saatlerinde gerçekleştirilen havai fişek gösterileriyle son buldu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title