Konteynırda Eğitim

Konteynırda Eğitim

Hazine Dış Ticaret Müsteşarlığı, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyoncular İhracatçılar Birliği, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı'nın Ortaklaşa Düzenlediği "Gezici Eğitim Merkezi"nde 15'er Kişilik Gruplar Halinde Bir Ay Sürecek Tekstil Kursu Veriliyor.

Konteynırda Eğitim

Hazine Dış Ticaret Müsteşarlığı, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyoncular İhracatçılar Birliği, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği “Gezici Eğitim Merkezi”nde 15'er kişilik gruplar halinde bir ay sürecek tekstil kursu veriliyor.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (GTSO) İsmail Akçay, kurs sonucunda kursiyerlere sertifika verileceğini söyledi.

Akçay, açıklamasında “Kurs yerinin hazırlanmasında, su ve bazı ihtiyaçların giderilmesinde Belediye Başkanlığımız yardımcı oldular. Kursa katılmak isteyen kursiyer adaylarımız önce bir mülakattan geçirildiler. Başarılı olanlar tekstil kursuna alındılar. Aynı kursu geçen yılda yine bir konteynırda açmıştık. Yeri hem sakin hem de il merkezine yakın bir yer. kursumuz 15'er kişilik gruplar halinde bir ay sürecek. Konteynırda elektriğimiz, telefonumuz, içme suyumuz var. Kursiyerlerimize kurs sonunda sertifika verilecek. Geçen yıl yine aynı şekilde kursu bitiren kadın erken 30 kadar kursiyerimizin hemen hemen tümü tekstil sektöründe iş buldular. Umuyoruz, bu yıl da kursu bitiren kursiyerlerimiz iş sahibi olurlar.” dedi.

(OY-İRT-Y)

16.05.2007 18:34 TSİ

Kaynak: İHA