Kontak Lens Kullanıcılarına Uyarı

Kontak Lens Kullanıcılarına Uyarı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Gaziantep Mirkelam Göz Lazer Merkezi uzmanı Dr.

Gaziantep Mirkelam Göz Lazer Merkezi uzmanı Dr. Süleyman Yıldırım, teknolojinin hızla gelişmesine paralel olarak medikal alanda kullanılan malzemelerin de değiştiğine dikkat çekerek, kullanım kolaylığı nedeniyle lens kullanıcılarına kontak lens kullanmalarını tavsiye etti.

Dr. Yıldırım, kontak lensin kullanıcılara büyük kolaylıklar sağladığını ve rahatlattığını ifade ederek, şu bilgileri verdi:

"Yeni nesil kontak lensler daha sağlıklı ve kullanım kolaylığı sağlaması bakımından tavsiye ediyoruz. Yüksek görüntü kalitesinin yanında oksijen geçirgenliği çok yüksek olan kontak lensler göz için sağlıklı lens anlamına gelmektedir. Sıradan lens sağlıklı lens anlamına gelmektedir. Sıradan lens, kullananlar için sorun olan kırmızı göz durumu kontak lenslerde olmadığı gibi daha parlak ve berrak bir göz ortaya çıkmaktadır.

Kontak lensin özel tasarımı olan ince ve yuvarlatılmış kenarları sayesinde hastalar lensi gözde hissetmediklerini, diğer lenslere göre daha az farkına vardıklarını ifade etmektedirler. Şoförler ve gece araç kullananlar içinde önemli bir sorun olan ışık haleleri kontak lens ile ortadan kalkmaktadır. Devamlı araç kullanan ve sürekli bilgisayar başında çalışan hastalarımıza da bu lensi tavsiye etmekteyiz. "

- GAZİANTEP

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title