Kongo Haberleri

Kongo haber, Kongo son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kongo - 05.02.2021
İngiltere'de otellerde 10 günlük zorunlu karantina uygulaması 15 Şubat'ta başlayacak
İngiliz hükümetinin daha önce açıkladığı "kırmızı liste"de Angola, Arjantin, Birleşik Arap Emirlikleri, Bolivya, Botsvana, Brezilya, Burundi, Cape Verde, Şili, Kolombiya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ekvador, Esvatini, Fransız Guyanası, Guyana, Lesotho, Malavi, Morityus, Mozambik, Namibya, Panama, Paraguay, Peru, Portekiz, Ruanda, Seyşeller, Güney Afrika, Surinam, Tanzanya, Uruguay, Venezuela, Zambiya ve Zimbabve bulunuyor.
Kongo - 05.02.2021
34. Afrika Birliği Zirvesi yarın başlıyor
Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa'nın yürüttüğü dönem başkanlığı görevi de 2021 yılı için Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi'ye geçecek.
Kongo - 04.02.2021
Son dakika haberleri: UCM, Ugandalı ayrılıkçı grubun komutanı Dominic Ongwen'i savaş suçu ve insanlığa karşı suçlardan mahkum etti
ABD'nin terörist örgütler listesinde yer alan LRA, Uganda ve Güney Sudan'ın yanı sıra Orta Afrika Cumhuriyeti ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde düzenlediği şiddet eylemleriyle tanınıyor.
Kongo - 02.02.2021
Dünya Bankası, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne yapacağı 100 milyon dolarlık yardımı askıya aldı
Dünya Bankası, dolandırıcılık ve zimmeti para geçirme iddiaları sonrasında, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne (KDC) tahsis edilen 100 milyon dolarlık eğitim yardımının askıya alındığını bildirdi.
Kongo - 02.02.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti Senato Başkanı Thambwe Mwamba yolsuzlukla suçlanıyor
Kongo Demokratik Cumhuriyeti Yargıtay Başsavcılığı, yolsuzlukla suçlanan Senato Başkanı Alexis Thambwe Mwamba hakkında soruşturma başlattı.
Kongo - 29.01.2021
Son dakika haberleri | Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde Başbakan Sylvestre Ilunga istifa etti
Son dakika haberi: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde Başbakan Sylvestre Ilunga, Meclis Genel Kurulunda yapılan güven oylamasını büyük farkla kaybetmesinin ardından istifa etti.
Kongo - 28.01.2021
Afrika haberlerinin üçte biri Batılı kaynaklardan yazılıyor
Raporda, geçen yıl eylül ile ekim arasında Güney Afrika, Mısır, Tunus, Tanzanya, Etiyopya, Kenya, Ruanda, Uganda, Gana, Nijerya, Botsvana, Zambiya, Zimbabve, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve Senegal'den 60 haber kaynağı (gazete, internet sitesi, radyo ve benzeri) incelendi.
Kongo - 27.01.2021
Dünya Gıda Programı: Güney Afrika bölgesi salgının en kötü evresine girdi
Salgın sürecinde, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde 20 milyon kişinin açlık krizinden etkilendiği kaydedilen raporda, son 3 yıldır kuraklık yaşayan Madagaskar'ın güney bölgesinde nüfusun üçte ikisinin (1,35 milyon kişi) insani felaketten kaçınmak için acil gıda yardımına ihtiyaç duyduğu belirtildi.
Kongo - 27.01.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde Başbakan Sylvestre Ilunga güvenoyu alamadı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde Başbakan Sylvestre Ilunga Mecliste yapılan güven oylamasını büyük farkla kaybetti.
Kongo - 27.01.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde görevli BM Misyonunun Başkan Yardımcılığına Khassim Diagne atandı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde görev yapan Birleşmiş Milletler İstikrar Misyonunun (MONUSCO) Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine Senegalli Khassim Diagne'nin atandığı bildirildi.
Kongo - 26.01.2021
Orta Afrika Cumhuriyeti'nden kaçan 90 bin kişi, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne sığındı
Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki (OAC) şiddet olaylarından kaçan 90 bin kişi, komşu ülke Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne sığındı.
Kongo - 24.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2019- Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) batısındaki Mai-Ndombe eyaletinde, her birinde yaklaşık 100 cesedin olduğu 50 toplu mezar bulundu.
Kongo - 21.01.2021
Aksa Enerji'nin yüzde 100 bağlı ortaklığı, Kongo Cumhuriyeti ile imtiyaz sözleşmesi imzaladı
Aksa Enerji Üretim AŞ'nin yüzde 100 bağlı ortaklığı Aksa Energy Company Congo ile Kongo Cumhuriyeti arasında imtiyaz sözleşmesi imzalandı.
Kongo - 21.01.2021
Afrika, Kovid-19 ölüm oranlarında dünya ortalamasının üzerine çıktı
Direktör Nkengasong, Nijerya, Mısır ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti gibi ülkelerde geçen hafta, bir önceki haftaya göre, vaka artış hızının arttığını aktardı.
Kongo - 21.01.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde, Orta Afrika Cumhuriyeti'nden göç dalgası tedirginliği
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde, Orta Afrika Cumhuriyeti'nden (OAC) gelen göç dalgası nedeniyle tedirginlik yaşanıyor.
Kongo - 17.01.2021
Son dakika haberleri | Sudan ile Çad, Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki gelişmelerin etkilerini görüştü
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, dün, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde cumhurbaşkanlığı seçim süreciyle tırmanan siyasi kriz nedeniyle yaşanan silahlı çatışmalar sonucu on binlerce kişinin komşu Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne sığındığını duyurmuştu.
Kongo - 15.01.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki şiddet olaylarında 7 ayda 600'den fazla kişi öldü
Birleşmiş Milletler (BM), Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde silahlı kişilerin düzenlediği şiddet olaylarında 7 ayda 600'den fazla kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.
Kongo - 15.01.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde görev yapan BM misyonunun yeni başkanı Keita oldu
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde güvenlikten sorumlu Birleşmiş Milletler İstikrar Misyonu'nun (MONUSCO) başkanlığına Gineli Bintu Keita atandı.
Kongo - 15.01.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde isyancıların saldırısında 46 sivil yaşamını yitirdi
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusu Kuzey-Kivu eyaletinin Walese Vonkutu bölgesinde isyancıların saldırısında 46 sivil hayatını kaybetti.
Kongo - 14.01.2021
Son dakika: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin Beni bölgesinde Kasım 2019'dan bu yana 1206 kişi öldürüldü
Edinilen son dakika haberine göre Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusu Kuzey-Kivu Eyaletine bağlı Beni bölgesinde yaşanan çatışmalarda Kasım 2019'dan bu yana 1206 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.
Kongo - 14.01.2021
Japonya ile Kenya'dan "Serbest ve Açık Hint-Pasifik" vizyonu için iş birliği
Geçen hafta kıtada temaslarda bulunan Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ise Nijerya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Botswana, Tanzanya ve Seyşeller'e gitmişti.
Kongo - 13.01.2021
ABD, "zorla çalıştırmayla üretildiği" gerekçesiyle Sincan'dan pamuk ve domates alımını durduruyor
ABD, 2018'de Türkmenistan'dan pamuğa ve 2019'da da Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin doğusundan yapılan altın ithalatına yönelik ithalat yasakları gibi bölgesel çapta ürün gruplarının ticaretinin engellenmesini hedefleyen uygulamalara gitmişti.
Kongo - 13.01.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde "gizemli hastalık" nedeniyle 10 günde 62 kişi öldü
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde 1-9 Ocak tarihlerinde 62 kişinin "gizemli hastalık" nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.
Kongo - 12.01.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde gemi battı 25 kişi öldü
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin kuzeydoğusu Tshopo Nehri'nde bir geminin batması sonucu 25 kişi hayatını kaybetti.
Kongo - 11.01.2021
Son dakika haberleri: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde 6 park görevlisi öldürüldü
Son dakika haber... Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde Mai Mai adlı silahlı grubun saldırısında 6 güvenlik görevlisi yaşamını yitirdi.
Kongo - 08.01.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde eski cumhurbaşkanını öldürmekten hüküm giymiş 22 mahkuma cumhurbaşkanı affı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde eski Cumhurbaşkanı Laurent Desire Kabila'nın cinayetinden sorumlu tutularak ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Albay Eddy Kapend ve 21 mahkum, Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi tarafından affedildi.
Kongo - 08.01.2021
Son dakika haberleri... Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde elektrik kesintileri Kovid-19'la mücadeleyi zorlaştırdı
Son dakika haberler... Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki elektrik kesintileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında sağlık kuruluşlarında verilen hizmeti aksatıyor.
Kongo - 07.01.2021
Çin, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin 28 milyon dolarlık borcunu sildi
Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin, Çin hükümetine olan borcunun silindiğini duyurdu.
Kongo - 05.01.2021
Son dakika haberleri | Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde isyancıların saldırısında 21 sivil öldü
Gelen son dakika haberine göre Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusundaki Rwenzori bölgesinde, Demokratik İttifak Güçleri (ADF) isyancı grubunun düzenlediği saldırıda 21 sivil hayatını kaybetti.
Kongo - 04.01.2021
Savaş suçundan aranan Kongolu isyancı lider Paris'te yakalandı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde (KDC) savaş suçu işlediği gerekçesiyle hakkında uluslararası yakalama kararı bulunan isyancı lider Roger Lumbala'nın Fransa'nın başkenti Paris'te gözaltına alındığı öğrenildi.
Kongo - 29.12.2020
İspanyol STK: 2020 yılında 2170 düzensiz göçmen Kuzey Afrika'dan İspanya'ya gelirken öldü
Maleno, denizde hayatlarını kaybeden düzensiz göçmenlerin Cezayir, Fas, Moritanya, Gambiya, Senegal, Fildişi Sahili, Gine Bissau, Kamerun, Nijerya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Komorlar, Suriye, Bangladeş ve Sri Lanka gibi çok farklı milletlerden olduklarını kaydetti.
Kongo - 29.12.2020
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin iki haftada 34 sivil öldürüldü
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) Kuzey-Kivu eyaletinde son iki haftada isyancıların saldırılarında 34 kişi hayatını kaybetti.
Kongo - 26.12.2020
Doğu Karadeniz'in hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı yüzde 100 arttı
Söz konusu dönemde geçen yılın aynı döneminde ihracat yapılmayan İspanya, Belçika, İsviçre, Çekya, Rusya, Azerbaycan-Nahçivan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Sudan, Senegal, Gana, Kongo, Uganda, ABD, Lübnan, Suriye, Irak ve Suudi Arabistan'a da hazır giyim ve konfeksiyon ürünü gönderildi.
Kongo - 25.12.2020
Son dakika haberi! 8. Türkiye İnovasyon Haftası
TEB olarak biz de bu dalgaya yön veren en aktif kurumlar arasında olmayı hedeflerimiz arasına aldık. Geçtiğimiz yıllarda finans teknolojisi konusunda fikir ve projeleri olan startuplara özel olarak TEB Fintech Future Four Programı'nı başlatmıştık. Bu program ile startupların fikirlerini filizlendirmek için gereken finansal destek ve ticarileşme sürecinde onlara danışmanlık desteğini sunuyoruz. Bankacılık sektöründeki değişimlerin temeline baktığımızda dijitalleşme ve teknolojik gelişmeler kadar müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin de oldukça etkili olduğunu görüyoruz." "Biyogüvenlik seviye-3 düzeyinde bir altyapımız var" Erciyes Üniversitesi Aşı Araştırma Geliştirme Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli de etkinlikte aşı çalışmalarıyla ilgili bilgiler paylaştı. Erciyes Üniversitesinde biyogüvenlik seviye-3 düzeyindeki dünya standartlarında bir laboratuvarda çalıştıklarına dikkati çeken Özdarendeli, "Özellikle Kırım Kongo, Sars-Cov-2 gibi birtakım virüslerin bu tür yüksek güvenirlikli laboratuvarlarda çalışılması gerekiyor.
Kongo - 25.12.2020
Burundi'de hükümlü 4 gazeteci cumhurbaşkanı affıyla serbest bırakıldı
Meslektaşlarının, güvenlik güçleri ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nden bazı silahlı gruplar arasındaki ilişkileri araştırdığını belirten Kaburahe, "Meslektaşlarım, hiçbir şeyden suçlu değillerdi, işlerini yapıyorlardı.
Kongo - 25.12.2020
Son dakika: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde tekne alabora oldu: 33 ölü
Son dakika gündem haberi: Uganda'dan Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne (KDC) giden bir yolcu teknesinin Albert Gölü'nde alabora olması sonucu 33 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Kongo - 23.12.2020
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde isyancıların saldırısında 5 kişi hayatını kaybetti
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusundaki Kuzey Kivu eyaletinde isyancıların saldırısında 5 kişi hayatını kaybetti.
Kongo - 21.12.2020
Son dakika haber: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde güvenlik güçleri 14 isyancıyı öldürdü
Bir son dakika haberine göre Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusundaki Beni eyaletinde isyancılar ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 14 isyancı öldürüldü.
Kongo - 19.12.2020
İzmir açıklarında 31 sığınmacı yakalandı
Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, İzmir'in Foça ilçesi Aslanburnu açıklarında sığınmacıların olduğu bilgisi üzerine bölgeye ekiplerini sevk etti. Ekipler, can salındaki 1'i Pakistan, 1'i Fas, 9'u Somali, 9'u Orta Afrika Cumhuriyeti, 2'si Senegal, 4'ü Kongo ve 5'i Afganistan uyruklu olmak üzere toplam 31 sığınmacıyı yasa dışı yollarla yurtdışına çıkmaya çalıştıkları can salıyla birlikte yakalayarak karaya çıkardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kongo Haberleri | Kongo Haber - Haberler - Sayfa 9 - Kongo haberleri, son dakika kongo haber ve gelişmeleri burada. İngiltere'ye seyahat yasaklı ülkelerden girdiğini gizleyenlere 10 yıla kadar hapis cezası verilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 05:32:57. #1.14#

title