Konak'ta İşaret Dilli İlk Meclis

Konak'ta İşaret Dilli İlk Meclis
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş başkanlığında ilk Belediye Meclisi İzmir Büyükşehir meclis salonunda gerçekleştirildi.

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş başkanlığında ilk Belediye Meclisi İzmir Büyükşehir meclis salonunda gerçekleştirildi. CHP ve Ak Parti meclis üyelernin katıldığı toplantıda gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi. Konaklıların da yoğun ilgi gösterdiği toplantıda işitme engelli vatandaşlar için işaret dili ile tercüme yapıldı.

İyi dileklerle başlanan ilk Belediye Meclis toplantısında Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, belediyelerin demokrasinin temel birimi olduğunu söyledi ve şöyle konuştu: "Hep birlikte 2014-2019 yılları arasında Konaklılara, İzmirlilere, yurtiçi ve dışından İzmir'i görmeye gelen konuklara Türkiye'ye hizmet etmekle görevliyiz. Bir taraftan hizmet ederken bir taraftan demokrasinin en temel birimi olan belediyelerde bir demokrasi örneği de göstermek durumundayız. Dolayısıyla işimizin çok ve keyifli olduğu, birlikte üreteceğimiz bir dönemin yaşayacağız."

MECLİS ŞİDDETE HAYIR DEDİ

Konak Belediye Meclis toplantısında CHP Grup sözcülüğünü üstlenen Nimet Haytabay "İzmir, Konak ve Türkiye adına hizmet yapmak amacıyla başarılı bir dönem diliyoruz" dedi. AK Parti Grup Sözcüsü Bilal Doğan ise "Kent ve ülke yararına yapılan her işte yanınızdayız. Ama İzmir bize muhalefet görevi verdi. İyi olan şeyleri desteklerken yanlış gördüklerimize çözüm önereceğiz" şeklinde konuştu.

Her iki parti grubu da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı düzenlenen saldırıyı kınadıklarını belirtti.

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş başkanlığında gerçekleşen belediye meclisinde Divan Kurulunun seçilmesinin ardından Meclis Başkan vekilleri belirlendi. Tüm kararların oy birliğiyle alındığı meclis toplantısında Zeki Gönen, Meclis 1. Başkan vekilliğine seçilirken Erol Öztürk de 2. Başkan vekili oldu. - İZMİR

Konak'ta İşaret Dilli İlk Meclis
Konak'ta İşaret Dilli İlk Meclis
Konak'ta İşaret Dilli İlk Meclis
Konak'ta İşaret Dilli İlk Meclis
Konak'ta İşaret Dilli İlk Meclis

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title