Konak ile Karabağlar Belediyeleri Arasında Personel Paylaştırıldı
Haberler » Güncel » Haber

Konak ile Karabağlar Belediyeleri Arasında Personel Paylaştırıldı

İzmir'in Konak Belediyesi ile Ondan Ayrılıp Yeni Kurulan Karabağlar Belediyesi Arasında Şirket Paylaşım Protokolü İmzalandı. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ile Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm'ün İmzalarının Ardından İki İlçenin Ayrılma Süreci Tamamlandı.

Konak ile Karabağlar Belediyeleri Arasında Personel Paylaştırıldı

İzmir'in Konak Belediyesi ile ondan ayrılıp yeni kurulan Karabağlar Belediyesi arasında şirket paylaşım protokolü imzalandı. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ile Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm'ün imzalarının ardından iki ilçenin ayrılma süreci tamamlandı.

İmza törenine İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Kaymakamı Ali Muhsin Nakiboğlu, Karabağlar Kaymakamı Veysel Özgür ve Mahalli İdareler Müdürü Ahmet Altuntaş katıldı. Törende konuşan Başkan Tartan, iki ilçenin sakinlerinin beklediği bir ayrışma olduğunu söyledi. Tartan, "Bir buçuk aydan beri devam eden paylaşım sürecini tamamladık. Değerli kent büyüklerimizin katılımıyla iki büyük ilçemizin dağılımı anlamındaki uygulamayı hayata geçirmiş olacağız. Hem personel hem araç gereç hem diğer paylaşımlar yapıldı. Bu süreçte katkısı olan Valimiz'e, Büyükşehir Belediye Başkanımız'a, kaymakamlarımıza, mahalli yönetimlerle ilgili vali yardımcımıza ve bürokrat arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Başkan Kürüm de bir bütünün iki parçasının olgunlukla ayrıldığını belirterek, "İki belediyenin çalışanları uzun süredir birlikte mesai yapıyordu. Uzun yıllar hem Karabağlar'a hem de Konak'a hizmet ettiler. Hiç kimsenin kapı önüne bırakılması doğru değildi. Değerli büyüklerimize, katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Vali Kıraç ise belediye başkanlarının uzlaşmaları sonucunda önemli bir karar verildiğini vurgulayarak, "Bin 200'ü aşkın personel, eşit bir şekilde ilçeler arasında paylaştırıldı. Her iki belediye başkanımıza ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum. İzmir'e yakışan budur. İnsanları mağdur etmemek lazım." ifadelerini kullandı.

Başkan Kocaoğlu da şunları kaydetti: "57 belediyeyi devralmış bir başkan olarak bu işin ne kadar zor olduğunu bilen bir kişiyim. Uyumlu, çözümcü ve uzlaşmacı davranışları için her iki başkanımıza, katkıları için de Sayın Valimiz'e teşekkür ediyorum. Karşıyaka ile Bayraklı belediyeleri arasındaki problemin çözülmesinde bu uyumun rehber olmasını umuyorum." (CİHAN)