Konak'da Büyük Dönüşüm Başlıyor

Konak'da Büyük Dönüşüm Başlıyor

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, takı tasarımından okuma yazmaya kadar pek çok farklı kursun verildiği semt merkezini daha nitelikli ve işlevsel hale getirmek için düğmeye bastı.

Konak'da Büyük Dönüşüm Başlıyor

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, takı tasarımından okuma yazmaya kadar pek çok farklı kursun verildiği semt merkezini daha nitelikli ve işlevsel hale getirmek için düğmeye bastı. Yapılacak yeni düzenlemeyle ilk etapta sayıları 9 olan semt merkezlerinin sayısı artırılacak. Dezavantajlı mahallelerde kurulacak yeni merkezlerde meslek edindirme kurslarının yanı sıra çocuk ve gençlere yönelik sosyal aktivite ve eğitimler de verilecek.

İzmir'de Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nü kuran ilk ilçe belediyesi olan Konak Belediyesi çalışmalara başladı. Müdürlük bünyesine geçen semt merkezlerini gezen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, yetkililerden bilgi aldı, binalarda incelemelerde bulundu. Takı tasarımından okuma yazmaya kadar pek çok kursun verildiği mevcut semt merkezlerinin hem binalarının fiziki yapısına, hem de bulundukları bölgelerin nüfus ve sosyal yapısına uygun olarak yeniden düzenleneceğini belirten Pekdaş, yapılacak yenileme sayesinde Konaklılara daha kaliteli hizmet sunacaklarını söyledi.

ÇOCUK VE GENÇLİK MERKEZİ

Hedeflerinin semt merkezlerini daha nitelikli ve işlevsel hale getirmek olduğunu söyleyen Pekdaş, "Bu gezide 'semt merkezlerinin yeni işlevi ne olmalıdır, bu işlevi nasıl zenginleştirebiliriz' sorularına cevap aradık. Önümüzdeki dönemde semt merkezlerimizin aynı zamanda çocuklarımıza ve gençlerimize de hizmet verir nitelikte olmasını istiyoruz. Bu yüzden içerisinde çocuk ve gençlik merkezleri kurmayı düşünüyoruz" dedi.

SAYILARI ARTACAK

"Daha zengin içerikli hizmetler sunmak bizim hemşerilerimize borcumuz" diyen Pekdaş, semt merkezlerinde verilen meslek edindirme kurslarının yeni dönemde de devam edeceğini söyledi. Şuanda 9 olan semt merkezi sayısını artıracaklarını belirten Pekdaş, özellikle dezavantajlı durumdaki yurttaşların yaşadığı bölgelerde açılacak yeni merkezler sayesinde bugüne dek girilmemiş mahallelere hizmet götüreceklerini söyledi. Pekdaş, "Semt merkezlerimizin işlevlerini zenginleştirirken, semt merkezlerinin sayısını da artırmaya çalışıyoruz. Amacımız hiç gitmediğimiz mahallelere gitmek, hiç hizmet vermediğimiz hemşerilerimizle birarada olmak ve onlara hizmet vermek. Konak'ta daha önce gidilmemiş mahallelere ulaşarak, buralarda hemşerilerimizle kucaklaşacağız" diye konuştu. - İZMİR