Konak Belediyesi Bayan Futbol Takımı Başarıya Doymuyor

Konak Belediyesi Bayan Futbol Takımı Başarıya Doymuyor. Henüz İki Yıldır Liglerde Yer Almasına Karşın Konak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün Adını Bayan Futbol Süper Ligi'ne Taşıdılar.

Konak Belediyesi Bayan Futbol Takımı Başarıya Doymuyor

Konak Belediyesi Bayan Futbol takımı başarıya doymuyor. Henüz iki yıldır liglerde yer almasına karşın Konak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün adını Bayan Futbol Süper Ligi'ne taşıdılar.

Geçen yıl Türkiye Bayanlar Futbol 1. Ligi'nde top koşturan bayanları önümüzdeki yıl Süper Lig'de zorlu bir futbol sezonu bekliyor. Yaşları 13 ile 25 arasında değişen futbolcular Türkiye Bayan Süper Ligi'nde başarı peşinde koşacak. Yeşil sahalarda yetenekleriyle erkek futbolcuları aratmayan 21 kişilik belediye takımı bu yıl da Süper Lig'den başarıyla döneceklerini ve ligde kalıcı olacaklarını söylediler.

"Amacımız Bayanlar Futbol Süper Ligi'nde kalıcı olmak" geçen yıl yeni kurulan bir takım olarak yeterli başarıyı yakalayamadıklarını söyleyen Konak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Futbol Antrenörü Hüseyin Tavur "2007-2008 sezonunda oynadığımız 1 Lig'den, 10 takım Süper Lige çıkma şansı yakaladı. Konak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak başarımızın meyvelerini toplamaya başladık. Gelecek yıl da Süper Lig'de başarılı olacağımıza inancım sonsuz. Futbolcularımız başarılarını herkese gösterecektir."diye konuştu.

Konak Belediyesi Bayan Futbol Takımı erkek futbolculara uygulanan ağır antrenmanlardan geçiriliyor. 2007 yılının Eylül ayından bu yana haftada 4 gün antrenmanlara katılan futbolcular, günde 4 saat çalışarak emeklerinin karşılığını lige çıkarak aldılar.

Karşılaşmalardan önce sıkı bir idman temposuyla çalıştıklarını belirten futbolcular, her maç öncesinde başarı inancıyla sahaya çıktıklarını dile getirdi.

Türkiye Bayan Futbol Takımı'na futbolcu desteği de veren belediye bayan takımı oyuncuları bununla da gurur duyuyor. 19 Yaş altı Bayan Milli Takım kalesini Konak Belediyesi Bayan Futbol kalecisi Fatma Şahin koruyor, 17 Yaş Altı Bayan Milli Takımı'nda da iki futbolcu top koşturuyor. Fulden İpekçi ve Ebru Aydın da Milli Takım kadrosuna dahil edildi.