Kömür Kazanı Bomba Gibi Patladı

Kömür Kazanı Bomba Gibi Patladı

Bir İş Hanında Patlayan Kömür Kazanı Nedeniyle Üzerine Duvar Yıkılan Otomobil, Hurdaya Döndü.

Kömür Kazanı Bomba Gibi Patladı

İşhanının 3 üncü katındaki kömür kazanı patladı, binanın yıkılan duvarı aşağı uçtu, park halindeki otomobil hurdaya döndü

FACİADAN KILPAYI DÖNÜLDÜ

ERZURUM'da bir iş hanın üçüncü katındaki kömür kazananın patlaması sonucu duvarı yıkıldı. Faciadan kıl payı dönülen olayda binanın önünde park halindeki bir otomobil kullanılmaz hale geldi.Merkez Yakutiye ilçesi Milletbahçe Sokaktaki 4'üncü Vakıf İş hanında bugün saat 09.30 sıralarında bir patlama meydana geldi. Binanın üçüncü katında özel bir sürücü kursuna (Aydoğdu) ait erkek tuvaletine konulan kömür kazanı, elektrik kesintisi sonucu devir daim yapamayınca bomba gibi patladı.

Patlamanın etkisi ile üçüncü katın duvarı yola doğru yıkıldı. Büyük bir şans eseri can kaybının yaşanmadığı olayda binanın altında park halindeki 25 ES 305 plakalı bir otomobil kullanılmaz hale geldi.Kazanın bir bomba gibi patladığını söyleyen çevre sakinlerinden Ümit Çoşkun, "İş hanın karşısındaki apartmanda oturuyorum. Büyük bir patlama ile yerimizden sıçradık. Ne olduğunu öğrenmek için baktığımızda gördüğümüz manzara oldukça ürkütücüydü. Patlama anında olay yerinde kimsenin olmaması büyük bir şans" dedi.Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.