Komünist Parti Putin Hükümetinden Ümitsiz

Komünist Parti Putin Hükümetinden Ümitsiz

Duma'da Vladimir Putin'in Başbakanlığının Oylamasında Kendisine Ağır Eleştiriler Yönelten Komünist Parti Yeni Hükümetin Açıklanmasının Ardından Tepki Açıklamalarının Dozunu Yükseltti.

Komünist Parti Putin Hükümetinden Ümitsiz

Duma'da Vladimir Putin'in başbakanlığının oylamasında kendisine ağır eleştiriler yönelten Komünist Parti yeni hükümetin açıklanmasının ardından tepki açıklamalarının dozunu yükseltti. Komünist Parti'ye göre Putin hükümeti sosyal ve ekonomik alanda ülkeye hiç bir şey kazandırmayacak. 57 milletvekili ile ana muhalefet görevi yapan Komünist Parti'ye göre Putin'in kabinesi eski bakanlardan oluşuyor ve birçoğu alanında ehil değil.

Interfax haber ajansına açıklamalarda bulunan Komünist Parti başkan yardımcısı İvan Melnikov, "Bakanlıkların bölünmesi yönetimde zorlukların yaşanmasına neden olacak. Kabinede yer alan bakanların üçte ikisi eski hükümetten. Buna göre yeni olan bir şey yok. Sosyal ve ekonomik alandaki sorunlarımız eskiden olduğu gibi çözümsüz kalacak." eleştirisi getirdi.

Eski başbakan Viktor Zubkov'un daha bir kaç gün önce hükümetin enflasyon ve pahalılıkla mücadelede başarılı olamadığını itiraf ettiğini hatırlatan Melnikov, "Şimdi ne değişti? Aynı ekonomi ve maliye bakanları devam ediyor. Aleksi Kudrin başbakan yardımcısı. Diğer bakanlar da yerlerinde. Hangi yeni kabineden bahsediyoruz?" sorusunu sordu. Aleksendar Jukov ve Sergey Lavrov gibi isimlerin alanlarında uzman olduklarını kaydeden muhalefet parti başkan yardımcısı, bunların değişmemesinin ülke için bir kazanç olduğuna değindi.

Zyuganov Duma'da Putin'in başbakanlığının oylandığı oturumda yaptığı konuşmada sekiz yıllık Putin döneminde ülkenin iyi yöneltilmediğini savunmuştu. Kabinede işinin uzmanı olmayan insanların yer aldığını, savunmadan hiç anlamayan bir insanın savunma bakanlığının koltuğunda oturduğunu kaydeden Zyuganov, "Rusya'nın sözü uluslararası alanda duyuluyor olabilir. Çeçenistan da savaşı durdurmuş olabilirsiniz. Ancak halkın dörtte üçü zor şartlar altın yaşıyor. Demokratikleşme, hayat pahalılığı ve sosyal konularda ülkenin geriye gidiyor." eleştirisi yapmıştı.

Kaynak: CHA