Komşunun Sinirleri Bozuldu: Maçta Kan Aktı

Komşunun Sinirleri Bozuldu: Maçta Kan Aktı

Atina'nın Peania Bölgesinde, Olimpiakos ile Panathinaikos Bayanlar Voleybol Karşılaşması Öncesi Taraftarlar Arasında Çıkan Kavgada 1 Kişi Hayatını Kaybederken, 7 Kişi de Ağır Yaralandı.

Komşunun Sinirleri Bozuldu: Maçta Kan Aktı

Atina'nın Peania bölgesinde, Olimpiakos ile Panathinaikos bayanlar voleybol karşılaşması öncesi taraftarlar arasında çıkan kavgada 1 kişi hayatını kaybederken, 7 kişi de ağır yaralandı.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da Olimpiakos ile Panathinaikos bayanlar voleybol karşılaşması öncesinde çıkan olaylar kanlı bitti. Olay yerindeki tanıkların polise verdiği bilgiye göre, iki takım taraftarları arasında çıkan kavga sırasında, içinde 2 kişinin bulunduğu bir araba hızla kavga eden gruplar arasında daldı. Görgü tanıkları, aracın 25 yaşındaki bir gence çarptığını ifade etti. Arabanın çarpması sonucu ağır yaralanan gencin, kaldırıldığı Kat Hastanesi'ndeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı açıklandı. Gencin ölümüne sebep olan araçtaki 2 kişi ile kavgaya karışan 18 taraftar polis tarafından gözaltına alındı. Öte yandan kavganın yaşandığı bölgedeki 3 mağaza ile park halindeki 2 arabada maddi hasar meydana geldi.

Yunan kanallarının yayınladığı haberlere göre, hayatını kaybeden hooligan ve yaralıların yakınları ve iki takımın taraftarları, yaralıların bulunduğu Kat Hastanesi çevresindeki bekleyişlerini sürdürüyor. Hastane içinde ve dışında konuşlanmış durumda bulunan Yunan polisi, olayların hastane çevresinde yeniden cereyan etmemesi amacı ile bölgeyi güvenlik kordonu altına almış durumda. Yunan ANT1 ve MEGA televizyonuna konuşan hastanenin yöneticisi ise, saat 19.00'dan itibaren hastane çevresine polislerin geldiğini, ama buna rağmen olayların çıkmasından korktuklarını belirtti.

(ES-MK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA