Haberler » Ekonomi » Haber

Kombassan'da Haşim Bayram Dönemi Bitti

Konya Merkezli, Kombassan Holding'te Haşim Bayram Dönemi Sona Erdi. Dün Yapılan ve Tartışmalı Geçen Genel Kurul'da, Seçilen 5 Kişilik Yeni Yönetim Kurulunda Haşim Bayram Yer Almadı.

Kombassan'da Haşim Bayram Dönemi Bitti

Konya merkezli, Kombassan Holding’te Haşim Bayram dönemi sona erdi. Dün yapılan ve tartışmalı geçen Genel Kurul’da, seçilen 5 kişilik yeni yönetim kurulunda Haşim Bayram yer almadı.

Kombassan Holding’in 2007 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, dün 500’e yakın ortağın katılımıyla gerçekleştirildi. Holdingin kuruluşundan bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapan Haşim Bayram, sürpriz bir şekilde liste dışı kalırken, yeni Yönetim Kurulu Haşim Şahin, Ahmet Şan, Hulusi Rahman Bostan, Ali Baloğlu ve Sami Selçuk Duran’dan oluştu. Önümüzdeki günlerde toplanacak yeni yönetim kurulunun, kendi arasından başkan seçeceği öğrenildi. Bu ismin de daha önce uzun süre holdingte başkan yardımcılığı yapan Haşim Şahin olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Genel kurulda zaman zaman gergin anların yaşandığı, bazı ortakların Haşim Bayram’a sert tepki gösterdiği öğrenildi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen Genel Kurul’a katılan ortaklardan İbrahim Gökçe, "Ortaklar, salona gelen Haşim Bayram’a bağırarak, ’1.5 yıl önce paralarımızı ödeyeceğine dair bize şeref sözü vermiştin. Sözünde durmadın, paralarımızı vermedin. Seni istemiyoruz’ diye bağırdı. Haşim Bayram ise bu tepkiler üzerine kürsüye çıkarak, ’Ben paralarınızın ödenmesi talimatını verdim. Ancak ortaklık servisi ödemedi’ dedi. Bunun üzerine yönetim kurulundan Ali Baloğlu, Bayram’a tepki göstererek elindeki mikrofonu fırlattı. Ancak mikrofon Bayram’a çarpmadı ve yere düştü. Ortaklar bu sırada oldukça gerildi. Haşim Bayram genel kurul bitmeden salonu terketti" dedi.