Kolombiya'da Yaşayan Gökan Ailesinin Türkiye Tatili Faciayla Son Buldu

Kolombiya'da Yaşayan Gökan Ailesinin Türkiye Tatili Faciayla Son Buldu

Kolombiya'da Yaşayan Gökan Ailesinin Türkiye Tatili Faciaya Dönüştü. Rumeli Feneri'nde Gezen Kolombiya'lı Carlos Franklin ve Yeğeni 6 Yaşındaki Aylin Gökan, Şiddetli Dalganın Etkisiyle Denize Düştü. Olayda Minik Aylin Hayatını Kaybederken, Kızını Kurtarmak İçin Denize Atlayan Cemal Gökan da Dalgaların Arasında Kayboldu.

Kolombiya'da Yaşayan Gökan Ailesinin Türkiye Tatili Faciayla Son Buldu

Kolombiya'da yaşayan Gökan ailesinin Türkiye tatili faciaya dönüştü. Rumeli Feneri'nde gezen Kolombiya'lı Carlos Franklin ve yeğeni 6 yaşındaki Aylin Gökan, şiddetli dalganın etkisiyle denize düştü. Olayda minik Aylin hayatını kaybederken, kızını kurtarmak için denize atlayan Cemal Gökan da dalgaların arasında kayboldu.

Olay, saat 15.00 sıralarında Sarıyer Rumeli Feneri'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Kolombiya'da bir lojistik şirketinde üst düzey yöneticilik yaptığı öğrenilen Cemal Gökan, kızı Aylin Gökan (6) ve kayınbiraderi Kolombiyalı Carlos Franklin ile Rumeli Feneri'nde gezintiye çıktı. Rumeli Feneri'nin en uç noktasına giderek denizi seyreden Carlos Franklin ve yeğeni Aylin Gökan, sahile vuran şiddetli dalganın etkisiyle dengelerini kaybederek denize düşerken, baba Cemal Gökan da kızını kurtarmak için

sulara atladı. Olayı gören çevredeki vatandaşların haber vermesiyle bölgeye gelen salih güvenlik ve jandarma ekipleri, 6 yaşındaki Aylin Gökan'ın cesedine ulaşırken, Carlos Franklin'i ise ayağı kırık olarak denizden çıkardı. Ekipler, kızını kurtarmak için denize atlayan ancak dalgalara yenik düşen baba Cemal Gökan'ın cesedine ulaşmak için geniş çaplı araştırma başlattı.

Olayı haber alan Celam Gökan'ın Kolombiyalı eşi Alexandra Gökan ve yakınları, sinir krizleri geçirdi. Rumeli Feneri'ne gelen Alexandra Gökhan, kızının öldüğünü ve eşinin kayıp olduğunu öğrenince gözyaşlarına boğuldu.

Görgü tanıkları bu tür olayların sık sık yaşandığını belirterek, "Yanlarında çoçukla beraber fenerin ucuna kadar gittiler. Birden denizden sert bir dalga vurdu ve kızla bir adamı denize aldı. Diğer kişi de onları kurtarmak için denize atladı" dediler.

Olay'da yaralanan Carlos Franklin, Şişli Etfal Hastasi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, kayıp baba Cemal Gökan'ı arama çalışmaları devam ediyor.

(MH-ÖFA-OK-Y)

Kaynak: İHA