Kolombiya'da Düşen Uçak Arjantinli Futbolcuları da Taşımış

Kolombiya'da Düşen Uçak Arjantinli Futbolcuları da Taşımış

Kolombiya'da düşen yolcu uçağı Arjantinli futbolcuları da taşımış. Kolombiya Bolivya yolcu uçağı düştü. Kolombiya Bolivya yolcu uçağında 81 kişi vardı.

Kolombiya'da Düşen Uçak Arjantinli Futbolcuları da Taşımış

Kolombiya'da düşen uçak Arjantinli futbolcuları da taşımış. Bolivya'dan kalkan uçak 81 yolcusuyla düştü. Kolombiya'da düşen uçağın, geçtiğimiz ay Arjantin Milli Takımı'nı Brezilya'ya götürdüğü ortaya çıktı. Brezilya futbol takımlarından Chapecoense kafilesininde bulunduğu uçak Kolombiya'nın Medellin şehri yakınlarında düştüğü belirtildi. Bolivya'dan hareket eden ve içinde 72 yolcusu ve 9 mürettebat olduğu belirtilen uçağın yerel saat ile akşam 22.15 sıralarında Medellin yakınlarında dağlık bir bölgeye düştüğü belirtildi. Chapecoense'nin Medillin'e Sudamerikana Kupası final maçı için gittiği belirtildi. Chapecoense 1 Aralık akşamı Atletico Nacional takımı ile final maçında karşılaşacaktı. Öte yandan düşen uçağın Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi yolcu uçağı olduğu belirtilirken, geçen ay Arjantin Milli Takımı'nı aynı uçak taşımış. El Grafico'ya bağlı gazeteci Martin Mazur, aynı uçağı ay başında Arjantin'in Brezilya'ya gitmek için kullandığını yazdı. Yerel basında ilk çıkan haberlere göre uçaktan 6 kişinin sağ kurtulduğu iddia edildi.

BOLİVYA KOLOMBİYA UÇAK KAZASI

Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağı, Bolivya'dan Kolombiya'ya giderken, 72 yolcu ve 9 mürettebatıyla düştü. Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağı, Bolivya'dan Kolombiya'ya giderken, 72 yolcu ve 9 mürettebatıyla düştü. Kolombia Ulusal Afet ve Risk Yönetimi, uçaktan yaralı olarak kurtulanların bulunduğunu ve hastanelere taşındıklarını duyurdu. 360 Radio Colombia radyo istasyonu yaralı olarak kurtarılan yolcu sayısını 13 olarak belirtirken, hastaneye kaldırılan yaralılar arasında uçuş görevlisi Jimena Suarez, Chapecoense oyuncusu Jackson Follman ve takımın kalesici Marcos Danilo olduğu ifade edildi. Olay yerine giden Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez "Bu çok büyük bir trajedi" dedi.