Köln Forması Giyen Alpay Özalan Yedek Kalmaktan Memnun Değil

Almanya 2. Lig Takımlarından Fc Köln'de Oynayan Milli Futbolcu Alpay Özalan, Alman Bild Gazetesine Yaptığı Açıklamada, "Ben Yedek Kulübesinde Oturmaya Alışık Değilim" Dedi. Alpay Gazeteye Yaptığı Açıklamada, Jena ile Oynadıkları ve 2-1 Kazandıkları Kupa Maçında Sahaya İlk Kez Yedek Çıktığını ve B...

Köln Forması Giyen Alpay Özalan Yedek Kalmaktan Memnun Değil

Almanya 2. Lig takımlarından FC Köln`de oynayan milli futbolcu Alpay Özalan, Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamada, ¨Ben yedek kulübesinde oturmaya alışık değilim¨ dedi. Alpay gazeteye yaptığı açıklamada, Jena ile oynadıkları ve 2-1 kazandıkları kupa maçında sahaya ilk kez yedek çıktığını ve bu durumdan pek hoşnut olmadığını belirtti.

Milli futbolcu, teknik direktör Hanspeter Latour`un ligde ve kupada oynadıkları toplam 5 maça rağmen hala defansı belirleyemediğini bu denemeler yüzünden Jena maçında yedek kaldığını söyledi. 33 yaşındaki tecrübeli futbolcu, ¨Antrenörümüz savunmada sürekli değişiklikler yapıyor. Bu değişikliklere rağmen ben hep ilk onbirdeydim. Bazı maçlarda Culli ile bazen de Aleks Mitreski ile savunmanını göbeğinde beraber oynadık. Jena maçında bu kez beni yedek bırakacağını söyledi ve kabul etmek zorunda kaldım. Sonuçta Latour takımın patronu ve kimin oynayıp kimin oynamayacağına konusunda tek yetkili kişi o. Bu kararı tabii ki saygı ile karşılıyorum. Benim tek amacım takımın başarısında pay sahibi olmak. Bunu hem taraftarlar hem de başkanımız Wolfgang Overath için istiyorum¨ dedi.

Profesyonel bir futbolcu olarak antrenmanlarda daha sıkı çalışıp Essen maçında formasını tekrar almak istediğini ifade eden tecrübeli oyuncu, ¨Bugüne kadar oynadığım takımlarda sahaya pek fazla yedek çıkmadım. Yedek kalmak pek alışık olduğum bir durum değil. Örneğin İngiltere`de oynadığım 4 yıl içinde sakatlıklar dışında hep ilk onbirde idim. Hiçbir futbolcu yedek kalmaktan memnun olmaz. Hele Dünya Kupası ve Şampiyonlar Ligi`nde oynamış ve 100 kere milli olmuş bir futbolcu iseniz bunu kabullenmek daha da zor¨ diye konuştu.

( HABER-KAMERA: TOLGA GÜRSOY )