Köln'deki Terör Karşıtı Protestoda Olaylar Çıktı

Köln'deki Terör Karşıtı Protestoda Olaylar Çıktı

Almanya'nın Köln Kentinde Kalabalık Bir Kitle Tarafından Düzenlenen Terör Karşıtı Gösteride Olaylar Çıktı. PKK Yanlısı Bir Grup, Gösteri Düzenleyen Türklere Saldırdı.

Köln'deki Terör Karşıtı Protestoda Olaylar Çıktı

Almanya'nın Köln kentinde kalabalık bir kitle tarafından düzenlenen terör karşıtı gösteride olaylar çıktı. PKK yanlısı bir grup, gösteri düzenleyen Türklere saldırdı.

Köln'ün Dom Meydanı'nda öğle saatlerinde başlayan teröre lanet mitingi, akşam saatlerine kadar sürdü. Gösterinin bitimine doğru gergin anlar yaşandı. Türklerin yoğun olarak yaşadığı Keup Caddesi'nde gerçekleştirilen eylemin ardından bölgeye gelen PKK yanlıları, gruba tacizde bulundu. Bunun üzerine karşılıklı tartışma başladı. Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alan polis, duruma müdahale etti. Emniyet Basın Sözcüsü T. Kappel, olaya erken müdahale ettikleri için durumun kontrol altına alındığını

belirterek, sokağın güvenlik gerekçesiyle giriş ve çıkışlara kapatıldığını ifade etti. Kappel, olayın yatışmasının ardından geç vakitte sokağın yeniden ulaşıma açılacağını bildirdi.

(RK-KK-KK-D)