Köln: Chrıstoph Daum, Fc Köln'ün Başında İlk Antrenmanına Çıktı (2)

Almanya 2. Ligi Takımlarından Fc Köln'ün Yeni Teknik Direktörü Christoph Daum, Takımının Başında İlk Antrenmanına Çıktı. Yaptığı Açıklamada Alpay'ın Çok Önemli Bir Futbolcu Olduğunu Söyleyen Daum, Fc Köln'ün Fenerbahçe ile Kıyaslanamayacağını, Fenerbahçe'nin Fc Köln'e Göre Daha İleri Seviyede Olduğunu İfade Etti.

Köln: Chrıstoph Daum, Fc Köln'ün Başında İlk Antrenmanına Çıktı (2)

Almanya 2. Ligi takımlarından FC Köln'ün yeni teknik direktörü Christoph Daum, takımının başında ilk antrenmanına çıktı. Yaptığı açıklamada Alpay'ın çok önemli bir futbolcu olduğunu söyleyen Daum, FC Köln'ün Fenerbahçe ile kıyaslanamayacağını, Fenerbahçe'nin FC Köln'e göre daha ileri seviyede olduğunu ifade etti.

FC Köln'ün Rhein Energie Stadı'nda yaptığı antrenmana yoğun sevgi gösterileri altında çıkan Christoph Daum, taraftarlara bol bol imza dağıttı ve taraftarlarla resim çektirdi. Bu arada, antrenmanda Christoph Daum'un eski öğrencisi olan milli futbolcu Alpay Özalan'ın neşeli hareketleri dikkat çekti. Christoph Daum, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, FC Köln'ün teklifini kabul etmesinde bu kulübe karşı hissettiği özel duyguların etkili olduğunu ve evinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti. İlk hedeflerinin önlerindeki maçları kazanmak olduğunu söyleyen Alman teknik adam, "Elimizdeki kadro ile mücadeleye devam edeceğiz. Profesyonel bir iş yapıyoruz ve burada yatırım olması şart. Bir çok insan FC Köln'e yardım etmek istiyor. O nedenle iyi bir takım için gerekli olan yatırımı yapacağız" diye konuştu.

Yönetimin, ikinci devre için kendisine verdiği oyuncu transferi sözü üzerine İHA muhabirinin 'Bu futbolcu Türkiye'den olabilir mi?' sorusuna ise Daum cevap vermedi. Bir basın mensubunun 'Yurt dışında çalışmanız sizi değiştirdi mi?' sorusuna da Daum, "Evet öncelikle yaşlandım, biyolojik olarak değişimlerim var. Ancak yine kendim olarak kaldım" cevabını verdi.

Daum, FC Köln'ün Fenerbahçe ile kıyaslanamayacağını, Fenerbahçe'nin FC Köln'e göre daha ileri seviyede olduğunu söylerken, milli futbolcu Alpay Özalan ile ilgili olarak da "Çok önemli bir futbolcu. Onunla yeniden çalışacağım için mutluyum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA