Köln: Beşiktaş Almanya'da

UEFA Kupası 2. Tur B Grubu Son Maçında Almanya'nın Bayer Leverkusen Takımıyla 14 Aralık Perşembe Günü Deplasmanda Karşılaşacak Olan Beşiktaş, Köln'e Geldi.

Köln: Beşiktaş Almanya'da

UEFA Kupası 2. Tur B Grubu son maçında Almanya'nın Bayer Leverkusen takımıyla 14 Aralık Perşembe günü deplasmanda karşılaşacak olan Beşiktaş, Köln'e geldi.

Akşam saatlerinde Köln'e inen Siyah-beyazlı kafileye, gurbetçiler yoğun sevgi gösterilerinde bulundu. Havalimanında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Beşiktaş Kulübü İdari Menajeri Ali Gültiken, Bayer Leverkusen maçı öncesi 1-2 eksikleri dışında diğer oyuncuların durumunun iyi olduğunu belirterek, "İyi bir maç olacağını ve kazanacağımızı düşünüyoruz. Türkiye'ye güzel bir skorla dönmek istiyoruz" dedi.

Siyah-beyazlı futbolcu Ali Tandoğan ise, Bayer Leverkusen ile önemli bir maç oynayacaklarını kaydederek, "Buradaki gurbetçi vatandaşlarımızın da maçta bizi desteklemesini bekliyoruz. Bu bizim için çok önemli. İnşallah stadı Türk bayraklarıyla donatırlar. Biz de buradan turu geçmiş bir şekilde Türkiye'ye döneriz" diye konuştu.

Siyah-beyazlı defans oyuncusu Baki Mercimek de, Bayer Leverkusen'in zorlu bir rakip olduğunu söyleyerek, "Ama biz de çok iyi bir takımız. Maça hazırız. Kazanmak için geldik. Buradaki vatandaşlarımızın da desteğini bekliyoruz. İnşallah kazanırız" ifadelerini kullandı.

Bu arada, Siyah-beyazlı kafileyle birlikte Leverkusen'e gelen İstanbul İl Emniyet Müdürü Celaleddin Cerrah, havalimanında yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ın kendi sahasında olduğu gibi Leverkusen'de de büyük bir taraftar desteği altında oynayacağını düşündüğünü ifade ederek, "Güzel bir maç olacak. İnşallah Beşiktaş, buradan Türkiye'ye galibiyetle dönecektir" dedi.

Kaynak: İHA