Kokteyl Harcamaları Mehmetçik Vakfı'na Bağışlandı

Kokteyl Harcamaları Mehmetçik Vakfı'na Bağışlandı

Rize'de, Cumhuriyetin 84. Yıl Dönümü Kutlamaları Kapsamında Cumhuriyet Resepsiyonu Düzenlendi. Rize Valiliği Resepsiyonda, Kokteyli İptal Ederek, Yapılacak Harcamayı Mehmetçik Vakfına Bağışladı.

Kokteyl Harcamaları Mehmetçik Vakfı'na Bağışlandı

Rize'de, Cumhuriyetin 84. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlendi. Rize Valiliği resepsiyonda, kokteyli iptal ederek, yapılacak harcamayı Mehmetçik Vakfına bağışladı.

Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenen resepsiyona Vali Kasım Esen, İl Garnizon Komutanı Albay Erol Çelik, Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Özkorul, askeri ve mülki erkan ile davetliler katıldı.

Vali Esen, burada yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti devletinin ateşle imtihan olduğu günlerden geçtiğini ifade ederek, "Mehmetçik, Güneydoğu ve Kuzey Irak'taki insanları yaşatmak için var. Biz, tarihte hiç bir zaman bir milleti ya da kültürlerini yok etmedik. Irak'ın kuzeyindeki insanları mı yok edeceğiz? Biz, insanları var etmek için varız'' dedi.

Vali Esen, bu düşüncelerden yola çıkarak resepsiyonun kokteyl bölümünde harcanması planlanan parayı Mehmetçik Vakfına vermeyi uygun bulduklarını belirterek, kokteyl için yapılacak harcama bedeli olan 5 bin YTL'lik çeki, Mehmetçik Vakfı'na bağışlanmak üzere İl Garnizon Komutanı Albay Çelik'e verdi.

Resepsiyona katılan konuklara çay ikram edildi.