Kocası Tarafından Benzin Dökülerek Yakılan Anne ile Oğlu Toprağa Verildi
Haberler » Güncel » Haber

Kocası Tarafından Benzin Dökülerek Yakılan Anne ile Oğlu Toprağa Verildi

Tuğba Özbek ile 11 yaşındaki oğlu Buğra'nın cenazeleri Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'ne bağlı Saraylı Köyü'ndeki 17 Ağustos Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kocası Tarafından Benzin Dökülerek Yakılan Anne ile Oğlu Toprağa Verildi

İstanbul Bayrampaşa'da Şükrü Öksüzoğlu'nun üzerine benzin dökerek yaktığı boşandığı eski eşi Tuğba Özbek ile 11 yaşındaki oğlu Buğra'nın cenazeleri Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'ne bağlı Saraylı Köyü'ndeki 17 Ağustos Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze öncesi köylüler, Şükrü Öksüzoğlu'nun katrondan yaptıkları maketini yaktı.

Yaklaşık bir yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanan 42 yaşındaki Şükrü Öksüzoğlu, İstanbul Bayrampaşa'da 11 yaşındaki oğlu Buğra Özbek'i 38 yaşındaki annesi Tuğba Özbek'e bırakmaya gittiği sırada yanında götürdüğü bir bidon benzini üzerine dökerek ateşe vermişti.

Olayda alevler içinde kalan annesine sarılan Buğra da onunla birlikte yanarak can vermişti. Anne ile oğulun cenazeleri, Adli Tıp'daki incelemeler tamamlandıktan sonra bugün akrabalarının oturduğu Gölcük'ün Saraylı Köyü'ne getirilerek Marmlara Depremi'nden sonra oluşturulan 17 Ağustos Mezarlığı'nda yanyana toprağa verildi.

Cenaze namazına yanarak ölen Tuğba Özbek'in ağbeyi Mehmet Özbek, kuzenleri Melike ve Gülşah Özbek ile akrabaları, yakınları ile köylüler katıldı. Cenaze namazı öncesinde Tuğba Özbek'in kuzenleri Melike ve Gülşah Özbek tabutlara sarılarak "Ne yaptılar sana" diyerek tabutunu öpüp son yolculuğuna uğurladı. Bu arada cenaze namazı öncesinde biraraya gelen vatandaşlar cani babanın kartondan yaptıkları maketini ateşe verip yakarak tepki gösterdi.