Kocaman Kahır!

Aykut Kocaman, sezon başından beri en güvendiği yerlerden çekti. Hem forvet hattı hem de kale bölgesi beklenmedik sorunlarla takımın performansına etki etti.

Kocaman Kahır!

CELAL UMUT EREN

Beşiktaş ve Akhisarspor yenilgileriyle zirveden uzaklaşan Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman, iki konuda önemli şanssızlıklar yaşadı. 

Sezon başından bu yana hem kalede hem de forvette Kocaman'ın bitmeyen sıkıntıları takıma yansıdı. Sezon başında kalede Volkan Demirel'in özellikle ligin ilk 3 haftasındaki bireysel hataları yaklaşık 7 puanlık kayıp ortaya çıkardı. Ardından kaleye geçen Kameni, yeni transfer olarak umut verse de 6 maçta 7 gol yedi. Bilhassa 3-3 biten Kayserispor maçı sonrası formayı kaybetti.

Geçtiğimiz hafta 2 Beşiktaş derbisi ve Akhisarspor karşısında galibiyet alamayıp, 7 gol yiyen Fenerbahçe'de Volkan Demirel'in kupadaki derbideki hareketleri Kocaman'ı hayal kırıklığına uğrattı. 

Aykut Kocaman'ı üzen bir diğer konu forvette yaşanıyor. Sezona başlarken Van Persie'nin adına ve kariyerine güvenen Kocaman, hem sakatlık hem de saha dışı problemleriyle üzüldü, devre arasında yollar ayrıldı.

Fernandao'nun geçen yılki kol sakatlığının sezonun ilk yarısına yansıması, Soldado'nun 3 gol atıp parladığı Sivasspor maçının hemen ertesinde sakatlanması ve Vincent Janssen'in ilk 11'in değişilmezi olduğu dönemde hiç beklenmedik bir sakatlığa kurban gitmesi teknik heyeti yıktı.

]

]

]

Kaynak: Skorer