Aykut Kocaman'dan Valbuena'ya Şaşırtan Soru: Sen Olsan Kendini Oynatır mısın

Aykut Kocaman, yedek kalmaktan şikayetçi olan Fransız futbolcu Valbuena ile görüştü, savunma istatistiklerini göstererek, "Sen olsan kendini oynatır mısın?" diye sordu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Valbuena konusunun krize dönüşmemesi için ilk hamleyi yaptı. Fransız futbolcu geçtiğimiz günlerde, "Burada kendimi ispat etmeye çalışmıyorum. Zaten rakamlar benim oynamam gerektiğini söylüyor" diyerek, yedek kalmaktan duyduğu memnuniyetsizliği dile getirmişti.

İSTATİSTİKLERİ GÖSTERDİ

Star'ın haberine göre; sarı-lacivertli kulübün hocası, Valbuena'nın La Parisien Gazetesi'ne yaptığı bu açıklamanın ardından oyuncusuyla özel bir görüşme gerçekleştirdi. Kocaman bu görüşmede, yıldız futbolcunun oyunda olduğu bölümde takımın savunma istatistiklerini ve Valbuena yokken istatistiklerin ne kadar değiştiğini tek tek gösterdi.

"SEN OLSAN KENDİNİ OYNATIR MISIN"

Kocaman, "Sen olsan kendini oynatır mısın? Bu istatistikleri düzeltirsen tabi ki seni 11'de düşünürüm. Ayrıca şu an takımın birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Kritik bir yarışın içindeyiz. Bu tür açıklamalar hepimize zarar veriyor" dedi.

Kaynak: Skorer