Kocaelispor'da Tarihi Kongre

Kocaelispor, Tarihi Boyunca Tanık Olmadığı Bir Şekilde Kongre Yaptı.

Kocaelispor'da Tarihi Kongre

Kocaelispor, tarihi boyunca tanık olmadığı bir şekilde kongre yaptı.

Süper lige çıkan Kocaelispor'un genel kurulu Kocaeli Hasan Gemici Spor Salonunda yapılıyor. Bugüne kadar düğün salonlarında 50 ile 100 kişi ile kongre yapan hatta aday olacak kimse bulunmayınca taraftarlar derneğinin hazırladığı liste ile seçime giren ve kazanan ender kulüplerden olan Kocaelispor'da 2 adaylı kongre büyük heyecana neden oldu.

Kongrenin yapıldığı spor salonu önünde kuyruklar oluşturan kongre üyeleri girişte aidatlarını ödeyerek oy kullanma hakkı kazandı. Serhan Gürkan ve Sinan Sipahi'nin aday olduğu kongrede zaman zaman gerginlikler de yaşandı. Rakip adayların taraftarları birbiri aleyhine tezahüratlar yaparken, aşırı kalabalık nedeniyle polis de yoğun güvenlik önlemleri aldı. Öte yandan, oy verme işleminde yaşanan izdiham nedeniyle polis kongre üyelerini sıraya soktu. Yoğunluk nedeniyle oy verme işlemi ağır aksak ilerliyor.

Kongreye Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Osman Pepe, CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, MHP Milletvekili Cumali Durmuş davetliler ve kongre üyeleri katıldı.

Kongrede ilk konuşmayı yapan başkan adayı Sinan Sipahi 11 milyon YTL nakit 30 milyon YTL bütçe ile iyi bir kadro kuracaklarını söylerken, sinevizyon gösterisi ile yapacaklarını anlatan Serhan Gürkan ise takımı önce kurumsal bir yapıya kavuşacaklarını, ardından Kocaeli'ye yeni bir kupa daha kazandıracaklarını söyledi.

Kongrede sayım işleminin gece yarısına kadar sürmesi bekleniyor.

(GA-AC-ÖZ-S)