Kocaeli: Şırnak'ta Şehit Olan Askerin Gebze'deki Evinde Gözyaşı
Haberler » Güncel » Haber

Kocaeli: Şırnak'ta Şehit Olan Askerin Gebze'deki Evinde Gözyaşı

Şırnak'ın Güçlü Konak İlçesi'nde Bugün Çıktıkları Operasyonda, Kayalıkların Üzerinden Düşerek Şehit Olan Jandarma Komando Er Yusuf Keskin'in, Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ndeki Evinde Yas Var.

Kocaeli: Şırnak'ta Şehit Olan Askerin Gebze'deki Evinde Gözyaşı

Şırnak'ın Güçlü Konak İlçesi'nde bugün çıktıkları operasyonda, kayalıkların üzerinden düşerek şehit olan jandarma komando er Yusuf Keskin'in, Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ndeki evinde yas var.

Şırnak'ın Güçlü Konak İlçesi'nde bugün operasyona çıkan, Güçlü Konak Jandarma Komando Bölüğü askerlerinden, 1985/4 tertip er Yusuf Keskin (21), arazi taraması sırasında, kayalıkların üzerinden aşağıya düşerek şehit oldu. Keskin'in şehit düştüğü haberini alan, Kocaeli'nin Gebze İlçesi Osman Yılmaz Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki Kavcar Apartmanı'nda ikamet eden ailesi ise, büyük acı yaşadı. Gebze Garnizon Komutanı P. Yarbay Atilla Tuncer ile Gebze İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Nedim Selbisu'dan acı haberi alan baba İsmet Keskin ile kardeşi Gözde Keskin, gözyaşlarına boğuldu. Şehit askerin kız kardeşinin ağlayarak, "Aşkım gitti. Askerliğinin bitmesine 3 ayı kalmıştı" sözleri yürekleri dağladı. Sinir krizi geçiren baba ve kız kardeşe, evin önünde hazır bekleyen sağlık ekipleri tarafından hemen müdahale edildi. Ağabeyin acısına fazla dayanamayan Gözde Keskin ise bir ara kendinden geçerek bayıldı. Acılı kız kardeş, sağlık ekipleri ve arkadaşları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Ailenin diğer oğlu Çetin Keskin de olayı haber alarak eve geldi ve babasına sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

Oğluyla birkaç gün önce son kez telefonda konuştuğunu ifade eden baba Keskin, "Oğlumun neşesi yerindeydi. Bizden sigara, şampuan gibi şeyler istedi. Bu pazartesi bir koli yapıp, kargoyla gönderecektik" şeklinde konuştu.

Sözlü olduğu öğrenilen şehit er Yusuf Keskin'in, aslen Samsunlu olan ve 3 erkek 1 kız çocuğu bulunan Keskin ailesinin en büyük çocuğu olduğu öğrenildi. Şehit ailesini askeri yetkililer teselli ederken, Yusuf Keskin'in cenazesinin yarın Çoban Mustafa Paşa Camii'nde cuma namazını müteakip yapılacak askeri törenin ardından Gebze Şehitliği'nde toprağa verileceği bildirildi.